Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Суд вирішить, чи зможуть роздерибанити 700 млн грн на портах через обмеження повноважень НАБУ

28 серпня господарський суд Києва продовжить перегляд рішення про розірвання договору на 712 млн грн щодо послуг на днопоглиблення у портах України. Раніше Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) виграло позов і цей договір розірвали. Зараз схемники хочуть використати рішення Конституційного суду, який позбавив НАБУ права позиватися до суду для розірвання договорів, щоб продовжити дерибан. 

Початок засідання — 12:00. Головуючий суддя — Роман Бойко. Адреса суду — м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, буд. 44-В, зал судових засідань №41 корпус В.

У липні 2019 року відбулося перше засідання, на якому суд відвів одну з суддів — Інгу Усатенко для уникнення питань щодо упередженості. Суд також відклав розгляд справи. Очікується, що 28 серпня 2019 року вже буде розгляд справи по суті.  

Нагадаємо, що днопоглюблювані роботи в портах України проводять для покращення причалів, щоб великі судна могли заходити в порти. Зараз для них причали занадто мілкі. Мета цих заходів — підвищення інвестиційної привабливості України. 

Утім виділення державою грошей на розчистку дна, приваблює також зловмисників, які хочуть нажитися за рахунок держбюджету.

Так, договір на понад 700 млн грн був укладений між держпідприємством “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) та ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв” у березні 2016 року. 

НАБУ 2017 року подало позов до Господарського суду міста Києва про розірвання цього договору в рамках розслідування кримінальної справи про розкрадання майже 250 млн грн. Позов подали для того, щоб унеможливити подальші розкрадання за цим договором. 

У липні 2018 року НАБУ виграло справу і суд визнав недійсним договір на 712 млн грн. 

Це рішення оскаржувалося, але апеляція та Верховний суд залишили його в силі

Однак, як відомо, у червні 2019 року Конституційний суд України (КСУ) позбавив НАБУ права позиватися до суду для розірвання договорів. Цим хочуть скористатися схемщики на портах, намагаючись скасувати через суд рішення про розірвання корупційної угоди.

Законодавством передбачено, що встановлена КСУ неконституційність норми закону дає підставу переглянути рішення суду, якщо воно ще не було виконане. У цьому випадку — якщо гроші ще не повернули держпідприємству “Адміністрація морських портів України”. 

Неконституційність такої норми жодним чином не впливає на докази, суть і фактичні обставини у справах. На момент розгляду судом цього позову, НАБУ мало право звертатися до суду, щоб розірвати договір. Тобто КСУ позбавив НАБУ права подаватися до суду в майбутньому, оскільки рішення КСУ діє з моменту ухвалення.

Таким чином, питання перегляду рішення про розірвання договору на 712 млн грн, буде фактично залежати від його розгляду ще не реформованим господарським судом. 

Зауважимо, що кримінальну справу щодо розкрадання в АМПУ передали до суду ще в жовтні 2018 року. Наразі справу розглядає Шевченківський суд Києва. На лаві підсудних опинились 7 осіб, зокрема, екс керівник ДП “АМПУ” разом із заступником і двома менеджерами, а також директор та бенефіціарний власник підприємства ТОВ “Техморгідрострой Миколаїв”. Ця справа потрапить до новоствореного антикорупційного суду після початку його роботи.