Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Суд спробує дослідити чеський диск у справі Мартиненка

У вівторок 26 лютого в Шевченківському районному суді міста Києва відбудеться чергове засідання у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка. Суд спробує дослідити наданий Чеською прокуратурою диск, на якому міститься листування щодо укладення угод між компанією «Skoda JS a.s.» та офшором «Bradcrest Investment S.A.».

Початок суду – 09:00. Адреса суду – Дегтярівська, 31-А. Головуюча суддя – Лідія Щебуняєва.

На диску, який Національне антикорупційне бюро отримало в рамках міжнародної правової допомоги від прокуратури Чехії, міститься листування між заступником комерційного директора компанії «Skoda JS a.s.» Петером Луптачиком та одним із обвинувачених у справі Валерієм Васильковим.

Валерій Васильков — директор управління закупівель дирекції держпідприємства НАЕК “Енергоатом”. Васильков інформував Мартиненка про тендери Енергоатому і сприяв тому, аби їх вигравала чеська «Skoda JS a.s.».

У листуванні Василькова з Луптачеком йдеться про укладення угод між чеською компанією «Skoda JS a.s.» та «Bradcrest Investment S.A.» — панамською офшоркою, що за даними слідства, належить екс-нардепу Мартиненку.

Під час минулого засіданні суд не зміг дослідити цю переписку у зв’язку з відсутністю програмного забезпечення.

Утім судді дослідили кредитні угоди між НАЕК “Енергоатом” і Чеським експортним банком, а також матеріали отриманої міжнародної правової допомоги з Латвії.

Вони стосувалися відкритого банківського рахунку британської фірми Randstone Commercial LLP в латвійському банку та інших документів. У суді зачитали протоколи огляду детективами цих документів.

Водночас на попередньому засідання головуюча суддя Щебуняєва відмовилася розглядати заяву Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про перегляд рішення щодо відсторонення від справи Мартиненка прокурора Андрія Перова.

Нагадаємо, що у період 2008-2012 років за результатами проведення конкурсних процедур між товариством «Skoda JS» та держпідприємством НАЕК «Енергоатом» було укладено договори про закупівлю на суму, еквівалентну 65 млн євро.

У результаті цих торгів, за версією сторони обвинувачення, Мартиненко заволодів коштами “НАЕК “Енергоатом” у сумі 6,4 млн євро.

Раніше “Наші гроші” повідомляли, що справа Мартиненка є лідером за темпами розгляду справ НАБУ в Шевченківському районному суді міста Києва.

Попри це сторона захисту постійно наголошує на необхідності прискорення та вимагає не озвучувати в суді частину письмових доказів.

Колишнього народного депутата від Народного Фронту Миколу Мартиненка підозрюють у причетності до розкрадання коштів на двох держпідприємствах – “СхідГЗК” та “НАЕК “Енергоатом” на загальну суму понад 695 млн гривень.

Обвинувальний акт стосовно Миколи Мартиненка:
http://bit.ly/2EROVOw