Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Справа “Роттердам+”: САП спробує в апеляції добитися тримання під вартою для двох фігурантів

У четвер 5 вересня Київський апеляційний суд розгляне скарги Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) на відмову Солом’янського райсуду взяти під варту заступника керівника управління Нацкомісії з комунальних послуг (НКРЕКП) Володимира Бутовського і радника гендиректора Ахметівського “ДТЕК Східенерго” Бориса Лісового. Вони підозрюються у співорганізації корупційної схеми “Ротердам+”, яка завдала збитків споживачам електроенергії у сумі 18,87 млрд грн.

Початок суду: 12:30 щодо Лісового, головуюча суддя Ольга Юрдига. 13-30 щодо Бутовського, головуючий суддя Віктор Глиняний. Адреса суду: вул. Солом’янська, 2а. 

Прокурори САП просили обрати для колишнього керівника підрозділу НКРЕКП Бутовського заочне тримання під вартою, адже він переховується за межами країни. 

Проте суд повністю відмовив прокурорам. 

Суд також не захотів взяти під варту радника генерального директора “ДТЕК Східенерго” Бориса Лісового. Йому призначили запобіжний захід у вигляді застави у 10 млн грн, яку за нього внесла компанія ДТЕК.

Прокурори оскаржили ці рішення Солом’янського райсуду в Апеляційному суді Києва. Вони й надалі вимагають для цих фігурантів тримання під вартою. 

Відомо, що Національне антикорупційне бюро підозрює Бутовського у пособництві при встановленні злочинної формули, яка штучно завищує ціну на електроенергію для населення. За даними слідства, Лісовий також є співучасником цього злочину з боку компанії “ДТЕК”. 

Нагадаємо, детективи встановили, що представники компанії “ДТЕК” у 2015 році почали тиснути на керівництво НКРЕКП, аби те ухвалило формулу “Роттердам +”. Тобто включило до тарифу на електроенергію витрати на доставку та перевалку енергетичного вугілля в Україну з портів Європи, хоча цього насправді не здійснювалося. 

У березні 2016 року НКРЕКП прийняла цю злочинну формулу, що в результаті призвело до штучного зростання вартості електроенергії для всього населення.

У квітні 2017 року НАБУ повідомило, що розпочало досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовцями НКРЕКП через “Роттердам+”. Уже 8 серпня 2019 детективи НАБУ повідомили про підозру шістьом особам, зокрема ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку. Його, до речі, суд також відмовився взяти під варту.