Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Справа Мартиненка: суд повернеться до дослідження доказів в урановому епізоді

У вівторок 28 травня Шевченківський районний суд Києва має повернутися до дослідження доказів у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка щодо розкрадання 17,2 млн доларів держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (СхідГЗК).

Початок засідання — 9:00. Адреса — вул. Дегтярівська, 31А. Головуюча суддя — Лідія Щебуняєва.

Державне підприємство “СхідГЗК”, згідно з рішенням Міненергетики, мало на 100% забезпечити енергетичні підприємства власною урановою сировиною.

Натомість керівництво вирішило закупити казахський уран через австрійську фірму-прокладку “Steurmann”, пов’язану з Миколою Мартиненком.

У результаті, австрійська фірма отримала ексклюзивне право на поставку уранового концентрату підприємству “СхідГЗК” протягом 2014-2018 років. Це завдало збитків державі на суму 17,2 млн доларів США.

Суд вже дослідив розпорядження Міненергетики, рух коштів по рахунку “Steurmann” і документи, надані з Австрії в рамках міжнародної правової допомоги. Також було досліджено висновки аудиторів та економічних експертів, які підтвердили збитковість внаслідок закупівлі урану.

Досліджувати докази мали і на минулому засіданні — 26 квітня.

Проте адвокати Мартиненка подали клопотання про проведення судово-економічної експертизи щодо вже дослідженого епізоду — розкрадання 6,4 млн євро держпідприємства “Енергоатом”.

Варто зазначити, що експертизи у цій справі вже проводилися, зокрема за ініціативою адвокатів обвинуваченого. Тому мета клопотання сторони захисту викликає запитання.

Утім, суд задовольнив клопотання адвокатів: експертизу проведуть у Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз, який вже надавав необ’єктивні висновки у цій справі. На думку юристів ЦПК, таке рішення суддів є дуже упередженим.

Нагадаємо, Миколу Мартиненка обвинувачують в організації корупційної схеми з привласнення майже 700 млн грн з двох держпідприємств — “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і НАЕК “Енергоатом”.