Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Справа фірташівського ЗТМК: суд знову спробує перейти до судових дебатів

У понеділок 20 травня Заводський районний суд Запоріжжя має перейти до судових дебатів у справі за обвинуваченням директора Запорізького титано-магнієвого комбінату Володимира Сивака у розтраті майже 500 млн грн коштів “Запорізького титано-магнієвого комбінату” (ЗТМК).

Початок засідання — 11-00. Адреса — місто Запоріжжя, вулиця Лізи Чайкіної, 65. Головуючий суддя — Олександр Яцун.

Судові дебати мають стати фінальним етапом справи щодо Сивака, яка тягнеться від грудня 2017 року.

У квітні, 16, 19 та 24 числа, мали провести три засідання у справі ЗТМК, проте жодного з них не відбулося, оскільки прокурори САП просили надати їм більше часу на підготовку до цих дебатів.  

У червні 2016 року детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) почали розслідувати розтрату коштів на ЗТМК, який на 51% належить державі, а на 49% — кіпрській компанії олігарха Дмитра Фірташа “Толексіс трейдинг лімітед”.

За умовами договору, компанія Фірташа “Толексіс” повинна була внести 110 млн доларів США для модернізації ЗТМК, однак гроші були витрачені Сиваком на інші потреби через банк олігарха.

У вересні 2016 року НАБУ затримало Сивака, оголосивши йому підозру. Після чого прокурори САП своїми рішеннями підігрували олігарху. Це призвело до затягування справи.

У грудні 2017, тобто понад рік після вручення підозри Сиваку, справу почав слухати Запорізький суд. У листопаді 2018 року одна із суддей у справі Нінель Марченко заявила, що представник ЗТМК на прізвище Шостак пропонував їй 50 тисяч доларів хабара за виправдання Сивака.

Враховуючи ймовірну упередженість інших двох суддів, прокурори САП намагалися відвести всю колегію суду від розгляду справи Сивака, подаваши відповідні заяви. Проте їм двічі відмовили, зокрема, на засіданнях 19 березня і 27 березня.

Нагадаємо, директора “Запорізького титано-магнієвого заводу” Володимира Сивака звинувачують у розтраті 492 мільйонів гривень держпідприємства. Гроші у розмірі 880 мільйонів гривень протягом 2014-2015 років виділила компанія олігарха Дмитра Фірташа “Толексіс трейдінг лімітед”.