Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Після довгої перерви суд повернеться до дослідження доказів в урановому епізоді Мартиненка

У вівторок 6 серпня Шевченківський районний суд Києва після двомісячної перерви має повернутися до дослідження доказів у справі екс-нардепа Миколи Мартиненка щодо розкрадання 17,2 млн доларів держпідприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” (СхідГЗК).

Початок засідання — 9:00. Адреса — вул. Дегтярівська, 31А. Головуюча суддя — Лідія Щебуняєва.

Державне підприємство “СхідГЗК”, згідно з рішенням Міненергетики, мало на 100% забезпечити енергетичні підприємства власною урановою сировиною.

Натомість керівництво вирішило закупити казахський уран через австрійську фірму-прокладку “Steurmann”, пов’язану з Миколою Мартиненком. Це завдало збитків державі на суму 17,2 млн доларів США.

Суд вже дослідив розпорядження Міненергетики, рух коштів по рахунку “Steurmann” і документи, надані з Австрії в рамках міжнародної правової допомоги. Також було досліджено висновки аудиторів та економічних експертів, які підтвердили збитковість внаслідок закупівлі урану.

Останнє засідання у справі Мартиненка було в кінці травня 2019 року. До цього справу слухали майже щотижня. Зауважимо, що адвокати Мартиненка подали клопотання про проведення судово-економічної експертизи щодо вже дослідженого епізоду — розкрадання 6,4 млн євро держпідприємства “Енергоатом”.

Експертизи у цій справі вже проводилися, зокрема за ініціативою адвокатів обвинуваченого.

Утім, суд задовольнив клопотання адвокатів: експертизу проведуть у Дніпропетровському науково-дослідному інституті судових експертиз, який вже надавав необ’єктивні висновки у цій справі. На думку юристів ЦПК, таке рішення суддів є дуже упередженим. 

Нагадаємо, екс-нардеп Микола Мартиненко разом зі спільниками організували схему на закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман” на 17,2 млн доларів.

Окрім уранового епізоду, Мартиненка і його спільників підозрюють у заволодінні коштами держпідприємства НАЕК “Енергоатом”.Збитки державі склали 6,4 млн євро. Докази у цій справі вже дослідили.