Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Печерський суд може скасувати розшук нардепа-втікача Онищенка

У п’ятницю 31 травня Печерський районний суд міста Києва може скасувати національний розшук народного депутата Олександра Онищенка, обвинуваченого в організації газової схеми на 3 млрд грн.

Час — 10 год. Адреса суду — вулиця Володимирська, 15. Головуюча суддя — Смик С. І.

У Печерському районному суді Києва розглядають клопотання адвоката Олександра Онищенка про скасування розшуку нардепа-втікача.

На його думку, НАБУ оголосило Онищенку підозру з порушеннями, тому вона начебто не має юридичної сили. Через це, начебто, і розшук обвинуваченого є незаконним.

Якщо суд скасує розшук, це фактично дозволить нардепу повернутися до України і уникнути затримання.

Під час засідань щодо цього клопотання прокурори намагалися добитися відведення головуючої судді Смик, проте колегія суддів відмовила їм. Натомість вдалося відвести від справи одного з суддів, замість якого долучили Сергія Вовка. Він свого часу виніс вирок нинішньому генпрокурору Юрію Луценку.

Газова справа Олександра Онищенка — одна з найперших і найгучніших справ НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Депутата обвинувачують в організації схеми з розкрадання природного газу, збитки для держави від якої склали майже 3 млрд грн.

В Україні існує практика, за якої приватні підприємства підписують з ПАТ “Укргазвидобування” угоду про спільне користування надрами і інвестують у видобуток газу. Дохід ділиться порівну між сторонами.

Підконтрольні Онищенку компанії добували газ за цим же принципом, але продавали його у кілька разів дешевше фіктивним фірмам-прокладкам, які своєю чергою перепродавали його за ринковою вартістю реальним покупцям. Нардеп і спільники продали газу на 740 млн грн за цією схемою.

Більше того, до схеми долучилася Державна фіскальна служба, яка дозволила компаніям Онищенка сплачувати ренту за користування надрами в розстрочку. По факту ж рентну плату державі ніхто так і не виплатив, що вилилося у збитки державі у понад  млрд грн.

НАБУ почало розслідувати справу наприкінці 2015 року. А в липні 2016 Верховна Рада проголосувала за затримання, арешт і притягнення до відповідальності депутата Онищенка. Однак перед тим, як це сталося, нардепу вдалося виїхати з України.