Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Наступ на свободу слова: Апеляційний суд вирішить, чи можна публікувати інформацію про фігурантів корупційних справ

У понеділок 2 вересня Київський апеляційний суд може винести рішення щодо скарги Центру протидії корупції (ЦПК) на рішення Печерського райсуду Києва. Ним ЦПК зобов’язали видалити з сайту pep.org.ua інформацію про фігуранта корупційної справи на 700 млн грн екс-нардепа Миколу Мартиненка.

Початок засідання — 11:35. Адреса суду — вул. Солом’янська, 2а. Судді — Волошина В.М., Панченко М.М., Слюсар Т.А.

Йдеться про досьє Мартиненка, розміщене у відкритому Реєстрі національних публічних діячів* — базі даних, розробленій громадською організацією. Мартиненко вважає, що у цьому випадку порушується право на використання його імені.

ЦПК оскаржив рішення Печерського суду, бо вважає його ударом по свободі слова і небезпечним прецедентом. Адже воно дозволить фігурантам корупційних справ позиватися проти журналістів і активістів, які висвітлюють інформацію про них, а також і забороняти подібні публікації. 

Більше того, інформація у Реєстрі національних публічних діячів вже була доступна у ЗМІ, тобто нічого нового і секретного опубліковано не було.

Сам Мартиненко особисто давав інтерв’ю стосовно кримінальних проваджень щодо нього. Фактично, це можна розцінювати як дозвіл особи використовувати своє ім’я в такому контексті.

На минулому засіданні Апеляційний суд зобов’язав ЦПК надати суддям джерела інформації, використані під час створення досьє Мартиненка. Наші юристи зібрали відповідні матеріали і передали суду ще 15 серпня.

Нагадаємо, у червні 2018 Микола Мартиненко звернувся до Печерського районного суду Києва з позовом до ЦПК про захист немайнових прав на використання імені та недоторканності ділової репутації. Суд задовольнив позов екс-нардепа.

У позові політик наводив цитати з фабул судових ухвал про його зв’язки з офшорними компаніями, через які, як встановлено детективами НАБУ, здійснювалися фінансові оборудки.

Проте НАБУ та САП уже неодноразово оприлюднювали інформацію стосовно ходу досудових розслідувань, зокрема, у так званій “Справі ОГХК”, а також справах ДП «НАЕК «Енергоатом» і “СхідГЗК”, у яких фігурує Мартиненко.Наразі триває судовий процес у кримінальній справі проти екс-нардепа Миколи Мартиненка щодо розкрадання 695 млн грн на двох держпідприємствах. Справа розглядається у Шевченківському суді і її активно висвітлюють ЦПК та ЗМІ, що очевидно також створює незручності для екс-нардепа.