Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Мартиненко проти ЦПК: Суд може винести фінальне рішення у справі

У понеділок 10 грудня о 16.30 відбудеться чергове засідання у позові Миколи Мартиненка до Центру протидії корупції, у якому екс-народний депутат від Народного Фронту вимагає видалити всю інформацію та згадки про нього з сайту проекту ЦПК – pep.org.ua.

Справа слухається в Печерському суді Києва суддею Бортницькою В.В. Адреса суду — Хрестовий провулок 4.

29 жовтня відбулося перше засідання по суті у позові Миколи Мартиненка до Центру протидії корупції. Справу розглядають у суді блискавично швидко. Усього за одне засідання суддя Бортницька встигла заслухати позовні вимоги адвокатів, заперечення ЦПК та докази обох сторін та оголосила перерву.

Особливо блискавично відбувалося дослідження гіперпосилань у відкритому Реєстрі національних публічних діячів на загальнодоступні та відкриті джерела, виключно з яких і формується проект pep.org.ua.

Микола Мартиненко звернувся до Печерського районного суду м. Києва з позовом до громадської організації «Центр Протидії Корупції» про захист немайнових прав на використання імені та недоторканності ділової репутації у червні 2018 року.

У позові Мартиненко звинувачує ЦПК у нібито незаконному використанні його імені в контексті розслідувань кримінальних правопорушень та корупційних оборудок, де його вина чи участь не встановлені судом.

Йдеться про досьє Мартиненка, розміщеного у відкритому Реєстрі національних публічних діячів — базі даних, розробленій громадською організацією. Вона допомагає банкам ідентифікувати публічних діячів серед своїх клієнтів і містить понад 30 тисяч документально підтверджених записів, зокрема, про українських політиків, керівників органів прокуратури, голови та судді Конституційного та Верховного судів, голів апеляційних судів та високопоставлених силовиків.

У позові політик наводить цитати з фабул судових ухвал про його зв’язки з офшорними компаніями, через які, як встановлено детективами НАБУ, здійснювалися фінансові оборудки. Це, на думку колишнього нардепа, паплюжить його ділову репутацію. Тому він вимагає у позові видалити його досьє з Реєстру публічних діячів та заборонити ЦПК публікувати інформацію про кримінальні провадження або інформацію про корпоративні права із згадкою його імені.

Юристи Центру протидії корупції пояснюють, що підстав ображатися на своє досьє, розміщене в Реєстрі публічних діячів, у Мартиненка немає і його позов є абсолютно безпідставним, оскільки інформація, зібрана там або підтверджена документами, наприклад, судовими ухвалами чи витягами з державних реєстрів, або уже публічно відома широкому загалу зчисленних журналістських розслідувань та його ж власних коментарів, а власне його справа уже слухається в суді.

Більше того, через значний суспільний резонанс та в порядку передбаченому кримінальним процесуальним кодексом України, саме НАБУ вже неодноразово оприлюднювало інформацію стосовно ходу досудового розслідування справи Мартиненка.

Своєю чергою, законодавство України чітко встановлює, що будь-яка особа може вільно копіювати, публікувати, поширювати, використовувати, у поєднанні з іншою інформацією або шляхом включення до складу власного продукту, публічну інформацію у формі відкритих даних з обов’язковим посиланням на джерело отримання такої інформації.

Крім того, Європейський суд з прав людини у своїх численних рішеннях неодноразово висловлював чітку позицію про те, що обираючи свою професію,  політики залишили себе відкритими для суворої критики та пильного нагляду, і це той тягар, який політики мають прийняти в демократичному суспільстві.