Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Кваліфкомісія вирішить, чи притягувати Холодницького до відповідальності за порушення в деклараціях

У п’ятницю 13 вересня Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) проведе засідання на якому вирішить, чи притягувати до відповідальності за скаргою Центру протидії корупції (ЦПК) керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького за порушення в деклараціях. 

Початок засідання о 10-00, адреса: Київ, вул. Іллєнка, 81Б, кабінет №105. 

Член КДКП Валерій Архіпов, який здійснював перевірку Холодницького, зробив висновок про начебто відсутність дисциплінарного порушення керівника САП. Фінальне ж рішення ухвалить комісія. 

У травні 2019 року ЦПК подав скаргу до КДКП за фактом порушення Холодницьким низки вимог Закону України “Про запобігання корупції” під час подання електронних декларацій за 2016-2017 роки. 

Ці порушення виявило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами повної перевірки декларацій керівника САП. 

Так, Холодницький вніс в декларацію менший на 25 тисяч грн дохід від продажу майна, ніж отримав насправді, зазначив недостовірну інформацію щодо коштів на банківському рахунку і не вказав, що позичав кошти третім особам. Загальна сума недостовірних відомостей за 2016 рік — 135 тисяч грн. Ті ж самі порушення допущені Холодницьким й 2017 року.

Закон України “Про прокуратуру” передбачає, що порушення подання декларації є підставою для притягнення прокурора до дисциплінарної відповідальності. Серед видів покарання — догана, заборона підвищення або ж звільнення.

До слова, Кваліфкомісія доволі часто ставала саме на бік деяких прокурорів, які займали керівні посади, спускаючи їм з рук численні порушення. Так відбувалося і з Холодницьким.

Рік тому КДКП, незважаючи на грубі порушення в діях Холодницького, замість звільнення, покарала його лише доганою. Перевірка проводилася через скандальні “акваріумні плівки”, на яких вдалося зафіксувати низку дисциплінарних порушень керівника САП. Натомість, прокурорська комісія прийняла дуже маніпулятивне рішення.

Крім того, у 2017 році КДКП також “пробачила” Холодницького за інше порушення. Активісти скаржилися до КДКП через те, що керівник САП навмисно пропустив строк подачі до суду позову, про повернення державі газових родовищ, які належать компанії Миколи Злочевського — колишнього міністра екології часів Януковича. Тоді кваліфкомісія прокурорів не побачила дисциплінарного проступку в діях Холодницького, через якого держава втратила можливість повернути газові родовища.