Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС – комітет і 85 сторінок правок: як нардепи хочуть дозволити конфіскацію статків до вироку суду

13 квітня о 15.00 відбудеться засідання правоохоронного комітету Верховної Ради (вул. Садова, 3а, каб 727), де розглядатиметься проект закону Вінника-Пашинського про спецконфіскацію до вироку суду №4057.

Цей законопроект надасть можливість Генпрокуратурі та СБУ конфісковувати гроші громадян без належного слідства та до вироку суду, і позбавить права захисту громадян у разі, якщо спецконфіскація була застосована незаконно.

Автори законопроекту запевняють, що таким чином можна буде забрати арештовані на рахунках Януковича та його соратників кошти і цінні папери, але це – неправда.

У разі ухвалення закон неможливо буде застосувати ані для конфіскації статків екс-високопосадовців, що арештовані в Україні, ані тих грошей на рахунках, що заморожені санкціями в Європі, оскільки закон неможливо застосувати до злочинів, що були скоєні у минулому. У разі конфіскації майна Януковичів за такою процедурою, останні зможуть оскаржити це в Європейському суді з прав людини і Україна через кілька років буде змушена повертати Януковичам незаконно конфісковане.

Народні депутати подали 85 сторінок правок до проекту закону №4057, текст якого УЖЕ тричі змінювався самим авторами і наразі ніхто не знає, який із текстів може вийти фінальним.  Розглянути цю навалу правок і тим більше, зрозуміти суть,фізично неможливо до другого читання, отже, парламентарі будуть голосувати за проект закону всліпу, і наслідки від його ухвалення ніхто не усвідомлює до кінця.

У той же час всі міжнародні партнери України (Європейська Комісія, Рада Європи, ОБСЄ та Мінюст США) дали негативну оцінку самій ідеї конфіскації майна та грошей без вироку суду і радили у своїх висновках використовувати уже створені в українському законодавстві інструменти арешту та конфіскації.

Варто звернути увагу на те, що громадські експерти з Реанімаційного пакету реформ закликали народних депутатів не голосувати за будь-який, навіть суттєво змінений проект закону доти, доки його остаточна редакція не отримає схвальних висновків від ЄС та США.

Жодні з правок не зроблять документ менш небезпечним для власності українців та не виправлять головне застереження міжнародників – необхідність мати чіткі стандарти доказування незаконності походження майна, що конфісковується. У проекті закону та поданих до нього правках цього немає і не може бути, бо стандарти доказування мають бути прописані для всього Кримінально-процесуального кодексу, а не лише для конфіскації без вироку суду в окремому законі.

Наразі у Верховній Раді йде активний збір голосів на користь проекту закону №4057, що стане додатковим інструментом тиску на громадян та бізнес з боку прокуратури та СБУ, які і без цього закону займаються вимаганням та незаконним переслідуванням.

Просимо медійної уваги та підтримки, адже це – єдиний спосіб зупинити парламентарів від необдуманого голосування за інструмент з красивою назвою і шкідливою суттю, наслідки запровадження якого відчує на собі чи не кожний українець, чиї гроші здадуться правоохоронцям незаконно отриманими.

Довідково:

Правки до проекту закону №4057