Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — ВИПРАВЛЕНО: нардепи розглянуть ОДИН законопроект, що узаконює розпил закупівель між пов’язаними фірмами

2 квітня, у понеділок, парламентський комітет з питань економічної політики на позачерговому засіданні розглядатиме законопроект 6723, за яким Антимонопольний комітет більше не зможе усувати недоброчесні компанії від участі у державних закупівлях. Це узаконить розпил державних коштів на закупівлях між пов’язаними компаніями.

Комітет пройде о 15.00, за адресою вул. Велика Житомирська 11, кім. 304

Важливо, що у разі якщо цей законопроект буде ухвалений уже цього сесійного тижня, як передбачають у комітеті, то “чорний список” компаній-змовників буде знищений.

Відтепер заборонити компанії, яка порушувала конкуренцію внаслідок кулуарних домовленостей між учасниками, зможе лише суд, що фактично затягне цей процес на роки, поки компанія і далі виграватиме державні замовлення.

Ми закликаємо представників ЗМІ не пропустити розгляд цього важливого законопроекту перед 2 читанням, адже у разі його ухвалення буде фактично“узаконено” розпил державних коштів на закупівлях між пов’язаними компаніями.


Доповнення: Наш висновок щодо законопроекту 6746 — помилковий. Він не створює загрози та не погіршує діюче законодавство. Ми перепрошуємо за некоректний аналіз та поспіх висновку.

Загроза лишається у законопроекті 6723, ухваленому в першому читанні. Проект дозволяє компаніям-змовникам брати участь у державних закупівлях попри наявність рішення Антимонопольного комітету проти них. “Чорний список” компаній-змовників, що не мають права на участь у державних закупівлях, буде знищено. Адже “забанити” недоброчесну компанію, яка порушувала конкуренцію, зможе лише суд, який може тривати роками, протягом яких компанія і далі виграватиме державні замовлення. Ця норма має мало спільного із захистом доброчесного бізнесу: у 2017 році в судах оскаржено лише 22,7 % рішень АМКУ, а скасовано судами лише, 3,1 %. Отже, ця норма захищає недоброчесні компанії від санкцій.

Сподіваємося, що Комітет з питань економічної політики матиме мудрість виправити цю помилку до другого читання.