Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Антикорупційний суд візьметься за резонансну справу Мартиненка на 700 млн грн

У четвер 17 вересня у Вищому антикорупційному суді (ВАКС) відбудеться підготовче засідання у справі екснардепа Миколи Мартиненка та його спільників щодо розкрадання майже 700 млн грн з державних підприємств. 

Час: 14:00. Адреса суду: проспект Перемоги, 41. Головуючий суддя: Євген Крук

Раніше справа слухалася в Шевченківському суді Києва, який намагався затягнути передачу напряму до ВАКС. 

Проте Київський апеляційний суд підтвердив, що районний суд має напряму передавати справи до ВАКС. Після цього Шевченківський райсуд зрештою передав справу самостійно. Тепер вона почне слухатися від початку в Антикорупційному суді. 

Нагадаємо, що під час слухання у Шевченківському суді адвокати Мартиненка добилися відводу від справи прокурора Андрія Перова через начебто його упередженість (він отримав догану за їхніми скаргами). 

Пізніше Верховний (ВС) суд скасував цю догану, але Перова у справу так і не повернули. Нещодавно ВС скасував і рішення суддів, які відмовилися повернути Перова до справи. 

На момент перенесення справи до Антикорсуду вона перебувала на стадії дослідження доказів прокурора.

Мартиненка та спільників обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. 

Перший епізод стосується заволодіння коштів держпідприємства “НАЕК Енергоатом”. Зокрема, йдеться про те, що Мартиненко та спільники “забезпечили” перемогу на тендерах із закупівлі обладнання чеській компанії Skoda J.S. в обмін на 15-20% вартості закупленого. Гроші перераховували на компанію Bradcrest, бенефіціаром якої, за даними слідства, є Мартиненко. Шкода державі складає 6,4 млн євро.

Другий епізод стосується закупівлі “СхідГЗК” уранового концентрату. Підприємство мало самостійно забезпечити видобуток сировини, проте керівництво закупило її за кордоном через австрійську фірму-прокладку “Штоєрман”, пов’язану з Мартиненком, спричинивши шкоду у розмірі 17,2 млн доларів США.