Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — Антикорупційний комітет розгляне законопроект, що скасовує повідомлення змін до майнового стану в е-деклараціях

У середу 5 грудня комітет з питань запобігання і протидії корупції розгляне законопроект, яким пропонується скасувати необхідність подання державними службовцями повідомлень про зміни майнового стану в систему електронних декларацій.

Початок засідання — 15.00. Адреса — вул.Садова, 3а, кімн.330

У разі ухвалення цього законопроекту, декларантам більше не доведеться подавати до реєстру електронних декларацій інформацію щодо отримання ними доходу чи придбання майна на суму, що перевищує 50 прожиткових мінімумів (1762  грн).

На сьогодні сума, від якої потрібно подавати зміни до декларації, складає 88100  грн. Крім того, законопроектом пропонується звільнити тих, хто не подає зміни до майнового стану від адміністративної відповідальності за неподачу.

Таким чином, у разі придбання кимось із декларантів квартири, машини, елітного годинника чи навіть одягу – їх більше не доведеться декларувати протягом 10 днів після придбання, як це зараз вимагає закон. Усі зміни в декларації можна буде побачити виключно раз на рік, коли чиновник чи депутат подаватиме нову декларацію.

Цим законопроектом депутати хочуть дозволити всім не показувати свої доходи чи витрати протягом року, які зараз доводиться декларувати, якщо вони перевищують 88 тис грн.

Так, наприклад, буде не можливо відслідковувати величезні премії, які виписують собі держслужбовці, чи елітні квартири та авто, які вони купують і які стають відразу предметом журналістських розслідувань чи кримінальних справ. Це перший крок до знищення прозорості системи електронних декларацій.

До прикладу, якби не повідомлення про зміни в майновому стані, то не було б відомо про випадок, коли бухгалтерка дружини генерального прокурора Юрія Луценка продала народному депутату від БПП Глібу Загорію 8 квартир у столиці. Зокрема, це сталося після того, коли про дорогу нерухомість, формально оформлену на бухгалтера сім’ї Луценків, заговорили журналісти.

Також не стало б одразу відомо про те, що депутат від “Народного фронту” Ігор Котвіцький накупив 5 предметів одягу та аксесуарів загальною вартістю понад 600 тисяч гривень. Взагалі елітні годинники та одяг – досить часті приклади змін до майнового стану. Так, наприклад, нещодавно головний лікар Вінницького обласного онкодиспансеру придбав золотий браслет за 300 тисяч і каблучку за 100, а заступниця голови НБУ – годинник за 260 тисяч.

Крім того, саме із реєстру декларацій стало відомо, що керівник САП Назар Холодницький, який 30 липня пішов у відпустку на понад місяць, отримав майже півмільйона відпускних. І, більше того, позичив своєму заступнику Володимиру Кривенку понад 600 тисяч гривень. Останній же на ці гроші придбав квартиру, яка обійшлася йому в понад 2 млн грн.

Законопроект був поданий депутатом від “Волі народу” Сергієм Шаховим.