Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — 19 лютого відбудеться конкурс на голову Держлікслужби. ЦПК поставив свої запитання до кандидатів

У вівторок 19 лютого Національна агентство України з питань державної служби обере голову Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками — фармацевтичного регулятора країни.

Початок — 10.00 Адреса — Прорізна 15, кабінет № 327. Спочатку кандидати складатимуть іспит на знання законодавства, потім відповідатимуть на ситуативні завдання. Після паузи на перевірку кандидати пройдуть співбесіди. 

У фінальний етап конкурсу пройшли двоє кандидатів: виконувач обов’язків Голови Держлікслужби Роман Ісаєнко та заступник директора з розвитку бізнесу за кордоном ТОВ «Долфі-Україна» Костянтин Сич.

Центр протидії корупції проаналізував інформацію про кандидатів із відкритих джерел та поставив до них свої запитання.

ЗАПИТАННЯ ДО КАНДИДАТА РОМАНА ІСАЄНКА:

 1. Чи був кандидат помічником депутата Київської обласної ради від Партії Регіонів Олега Ременника, який наразі керує Київським обласним онкодиспансером?
 2. Чому кандидат вказує матір у декларації, проте не декларує жодних її доходів?
 3. За які кошти його мати купила нерухомість у Києві (договір купівлі-продажу від 31 серпня 2015 року)?
 4. Кандидат декларує право користування авто, власником якого є Назаренко Катерина Василівна. Що пов’язує кандидата з власницею авто?
 5. Чому він не декларував жодного житла у 2016 році? У декларації за 2016 кандидат вказує лише земельні ділянки як нерухоме майно і не вказує жодного права користування чи власності житлових приміщень. У декларації за 2017 (уточнена) кандидат зазначає квартиру матері, проте дата набуття права власності не відповідає даним з єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно (так у декларації вказано, що квартира набута 24.11.2014, а в реєстрі — 31.08.2015)
 6. Чому не співпадають ціна та дата набуття автомобіля? У декларації за 2016 рік від 27.06.2017 та декларації від 31.03.2017 ціна автомобіля Mazda 6 2007 року випуску на дату набуття (10.04.2010) вказана — 25 тис грн, натомість у декларації за 2018 рік кандидата на посаду від 11.02.2019 ціна на дату набуття (07.04.2010) вказана — 85 тис грн.

 

ЗАПИТАННЯ ДО КАНДИДАТА КОСТЯНТИНА СИЧА:

 1. Cин кандидата Сич Ілля Костянтинович став власником чотирикімнатної квартири площею 121 м.кв. та вартістю 606 тис грн за договором дарування. Хто є дарувальником цієї нерухомості? Якщо кандидат, то яке джерело доходів?
 2. Доходи кандидата та членів його сім’ї у 2018 році складають 122 280 грн. Вартість набутого ним рухомого майна складає 150 тис грн. Як кандидат прокоментує джерело походження коштів, сплачених за авто?
 3. Задекларована вартість авто кандидата складає 150 тис грн. Ринкові ціни на авто такої ж марки коштує від 300 тис грн. Як кандидат прокоментує вдвічі нижчу від ринкової вартість авто?
 4. У резюме кандидата на сайті Work.ua вказакно, що він є директором  мережі “Аптека Филин”. Відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців власником ПП “Аптека Філін”(31142849) є Сич Костянтин Іванович. Чому кандидат не зазначає даного підприємства у своїй декларації?
 5. Згідно з даними з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно Сич Костянтин Іванович є власником нерухомого майна, що знаходиться за адресами: Дніпро, житловий масив Тополя-1, будинок 16, корпус 1, приміщення 37, квартира 37 та 38. Чи має він відношення кандидат до даного нерухомого майна? Якщо так, то чому дану нерухомість не вказано у декларації?
 6. Відповідно до даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців статутний фонд ТОВ “Оптмедфармпостач” (42751474) складає 100 000 грн. Як було сформовано статутний фонд? Якщо статутний фонд було внесено, то яким є джерело походження коштів/активів, внесених як статутний фонд підприємства?
 7. Як кандидат прокоментує досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12016110000000239 від 12.07.2016 щодо  умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах ( ч. 3 ст. 212 КК України) ТОВ «Долфі-Україна та пов’язаних із ним осіб.
 8. Чи є у кандидата досвід роботи на посадах державної служби категорії “А”чи “Б” або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування чи досвід роботи на керівних посадах у сферах контролю якості та безпеки лікарських засобів, у тому числі медичних імунобіологічних препаратів, медичної техніки і виробів медичного призначення та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, протидії їх незаконному обігу – не менше трьох років?

***

Обсяг фармацевтичного ринку України експерти оцінюють 70 млрд грн, і весь цей ринок контролює один орган — Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками.

Держлікслужба відповідає за контроль якості та безпеки ліків, ліцензування їх виробництва, імпорту, та торгівлі, а також за обіг наркотичних засобів, психотропних речовин та протидії їх незаконному обігу. 

Колись вона була підпорядкована Міністерству охорони здоров’я (МОЗ), але за часів Віктора Януковича службу підпорядкували Кабміну.  

Кабінет міністрів України оголосив конкурс на посаду керівника Держлікслужби 30 січня 2019 року.

Раніше 21 листопада 2010 Уряд звільнив Наталію Гудзь, яка на посаді керівника Держлікслужби протизаконно забороняла вакцини проти туберкульозу, гепатиту В, поліомієліту, дифтерії та правця.

2016 року Центр протидії корупції попереджав про ризики від призначення Наталії Гудзь та її першого заступника Власдислава Цілини.