Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

АНОНС — 17 вересня суд розгляне скаргу ЦПК на суддю за відмову оскаржити закриття справи рюкзаків Авакова

У понеділок 17 вересня о 14.00 Апеляційний суд міста Києва (вул. Солом’янська, 2а)  розгляне апеляцію Центру протидії корупції на відмову Солом’янського суду розглядати скаргу активістів у справі «рюкзаків Авакова».

Раніше ЦПК подав  скаргу на постанову прокурора САП Василя Кричуна про закриття кримінального провадження відносно сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Проте суд відмовився її розглядати.

Минулого тижня засідання не відбулось через те, що Солом’янський суд не передав Апеляційному суду матеріали справи.

“Ми сподіваємось, що Солом’янський суд хоча б цього разу встигне передати апеляційному суду матеріали справи  активістів”, — говорить юрист ЦПК Віталій Цокур.

11 вересня суд затвердив угоду про визнання винуватості між САП та Володимиром Литвином, який наразі — єдиний обвинувачений у справі.

“У разі, якщо нашу апеляцію задовольнять, суд розгляне скаргу ЦПК і з’явиться шанс змусити прокурорів продовжити розслідування щодо сина міністра внутрішніх справ та екс-заступника міністра”, — пояснює юрист.

 

Деталі поданої ЦПК апеляції на закриття справі рюкзаків:

17 серпня ЦПК подав до Солом’янського суду скаргу на постанову прокурора САП Василя Кричуна про закриття кримінального провадження відносно сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря.

22 серпня суддя Солом’янського суду Вадим Сенін відмовив ЦПК у розгляді цієї скарги.

Суддя вирішив, що скарга — не підсудна Солом’янському райсуду Києва, тому активісти повинні звернутися до іншого суду.

На думку юриста ЦПК Віталія Цокура, таке рішення слідчого судді є незаконним та упередженим.

Оскільки Кримінальний процесуальний кодекс передбачає можливість здійснення судового контролю на досудовому розслідуванні слідчим суддею суду в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. У цьому випадку — це НАБУ, а відповідно — Солом’янський суд Києва.

“Суддя Сенін діяв упереджено, ухвалюючи рішення про відмову у розгляді скарги ЦПК. Адже раніше він вже розглядав та вирішував скарги на рішення чи дії прокурорів САП”, — зазначає юрист Центру протидії корупції Віталій Цокур.

Так, у липні 2018 року суддя Сенін відмовив у задоволенні скарги адвоката на постанову керівника САП Назара Холодницького про продовження строку розслідування справи.

Того ж місяця він відмовив у задоволенні скарги іншого адвоката на постанову прокурора САП про зупинення справи.

У червні 2018 суддя Сенін скасував постанову прокурора САП про зупинення провадження за скаргою адвоката.

Більше того суддя Сенін уже виносив схожі ухвали щодо бездіяльності прокурорів САП.

Зокрема щодо розумності строків розслідування у квітні 2018 та не внесення відомостей до ЄРДР у березні 2018.

Разом із тим аналогічну скаргу на закриття першим заступником керівника САП Максимом Грищуком кримінального провадження щодо можливого незаконного збагачення начальника Академії сухопутних військ Павла Ткачука розглядала слідча суддя Солом’янського райсуду Києва Світлана Горбатовська.

Своїм рішенням вона відмовила в задоволенні скарги, однак пізніше Апеляційний суд міста Києва скасував її рішення та постанову прокурора САП про закриття справи.

***

Нагадаємо, що у липні 2018 прокурор САП Василь Кричун закрив провадження у “справі рюкзаків” щодо двох фігурантів — сина міністра внутрішніх справ й екс-заступника міністра через начебто відсутність “прямих достатніх доказів”.

Обоє причетні до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії.

Натомість підозрюваним залишився третій фігурант — Володимир Литвин, який уклав угоду зі слідством та взяв усю вину на себе.

13 липня НАБУ надіслало скаргу до керівника САП Назара Холодницького та генпрокурора Юрія Луценка щодо закриття кримінального провадження.

Холодницький відмовив в оскраженні та визнав рішення про закриття провадження законним. Луценко ж взагалі відмовився розглядати скаргу по суті.