Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Результати закупівель протитуберкульозних препаратів Програмою розвитку ООН (ПРООН)

За результатами торгів ПРООН вдалося закупити всі необхідні Україні протитуберкульозні лікарські засоби, окрім одного; з 18 препаратів 15 закуплено дешевше від цін МОЗ 2014 року.

27 жовтня 2015 року відбулося підписання Договору між Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) та Програмою Розвитку ООН (ПРООН) в Україні щодо закупівлі лікарських засобів для лікування та діагностику туберкульозу, ВІЛ-СНІДу, дитячої гемофілії, а також гепатиту “В” і “С”.

3 листопада 2015 року ПРООН отримав транш в сумі 620 070 700 гривень, з яких 200 192 800 гривень передбачалося на закупівлю саме протитуберкульозних препаратів (в доларовому еквіваленті на момент перерахунку сума коштів становила 9 017 693,69 дол. США).

7 грудня 2015 року ПРООн було опубліковано перше оголошення на закупівлю протитуберкульозних препаратів.

В лютому 2016 ПРООН уже підписала контракти із 7 компаніями, що поставлять в Україну препарати для лікування туберкульозу. Загальна сума підписаних контрактів, за якими закуплять 18 препаратів проти туберкульозу для держпрограм з охорони здоров’я — 6 720 427 доларів. Згідно контрактів перші ліки будуть поставлені уже в квітні, решта – до кінця червні цього року.

Переможцями тендерів стали 4 українські компанії: “Медфарком-Центр”, ПрАТ “Технолог”, Київмедпрепарат, ТОВ “Юрія-Фарм”, 3 з яких є вітчизняними виробниками; а також 3 іноземні компанії: “Люпін”, “Маклеодс Фармацевтик” та “Свізера Європа” – 2 індійських виробники та велика дистриб’юторська компанія.

За результатами торгів ПРООН вдалося закупити всі необхідні Україні протитуберкульозні лікарські засоби, окрім препарату Моксифлоксацин, за яким переговори щодо закупівлі ще тривають. ПРООН закуплено також такі препарати, як  Ізоніозид (таблетки по 100 та 300 мг та рідину для розчину 500 мг), які МОЗ України взагалі не вдалося закупити у 2014 році.

Варто відмітити, що окремі протитуберкульозні препарати, закуплені МОЗ у 2014 році, ще досі не поставлені в повному обсязі (Циклосерин, Капреоміцин).

Більшість препаратів, які закуплені ПРООН. виявилися дешевшими від цін МОЗ 2014 року. Загалом, з 18 препаратів 15 закуплено за нижчими цінами. Найбільш разюча різниця в цінах на наступні ліки:

ПРООН закупки 1

*Для об′єктивного порівняння цін на лікарські засоби порівнювалися ціни МОЗ у 2014 році в доларовому еквіваленті по курсу на міжбанківському валютному ринку за даними НБУ на момент подання учасниками цінових пропозицій без суми податку (міжнародні організації не сплачують податків за ліки, які постачають).

Один із препаратів – Рифампіцин, 150, табл., капс., драже – виявився дорожчим за ціни МОЗ 2014 року (0,02 – ціна МОЗ у 2014 році, 0,03 – ціна ПРООН у дол).

Українські фармацевтичні виробники подали значно нижчі цінові пропозиції на свої препарати на відміну від останнього продажу цих же препаратів МОЗу.

Так, наприклад “Юрія Фарм” запропонувала ціну 2,98$ на Ізоніазид 4000, тоді як в МОЗ у 2014 році цей препарат продавався “Юрією Фарм” за ціною 3,17$.

Аналогічно і з препаратом Інбутол 2000 – цьогорічна пропозиція для ПРООН склала 2,46$, а МОЗу в 2014- 3,19$.

Канаміцин у 2014 році “Київмедпрепарат” продав МОЗу за 0,93$, а цьогоріч ПРООН за 0,49$.

Також, окремі препарати (діючі речовини) ПРООН закупила одночасно різних торгових марок, як іноземних, так і вітчизняних. При цьому ціни вітчизняних виробників виявилися дещо вищими:

 • Канаміцин закуплений виробництва “Київмедпрепарату” (0,38$ за одиницю) та індійської фабрики Macleods Pharmaceuticals Ltd (0,35$ за одиницю)
 • Теризидон закуплено виробництва ПрАТ “Технолог” (1,1$ за одиницю) та Macleods Pharmaceuticals Ltd (1$ за одиницю).

З 18 позицій лише у 2 випадках на торгах ПРООн перемогли посередники. Це український ПрАТ “Медфармкомцентр” та європейська компанія “Свізера Європа”, решта – вітчизняні та іноземні виробники.

Якщо порівняти закупівельні ціни МОЗ 2014 року та сьогоднішні ціни ПРООН на ці ж препарати, то держава зекономила б близько $3 млн, і всі препарати б отримала вчасно, адже окремі протитуберкульозні ліки, закуплені МОЗ у 2014 році, ще досі не поставлені у повному обсязі.