Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Публічні закупівлі 2015-2016: час трансформацій – звіт

2015-2016 роки стали переламними для сектору державних закупівель України.

Запуск публічної електронної платформи Prozorro, реформа контролюючих органів та посилення контролю за публічними фінансами докорінно змінили те, як держава витрачає гроші платників податків на закупівлю товарів та послуг.

1-1  2-1  3-1  4-1  5-1

Найбільш суттєві зміни торкнулися Міністерства охорони здоров’я. Минулого року державні закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення були передані трьом міжнародним організаціям ЮНІСЕФ, ПРООН та Crown Agents за 12 державними програмами на загальну суму більше 2,197 млрд грн.

У результаті міжнародні організації заощадили близько 790 млн грн бюджету. 

Враховуючи ефективність цієї антикорупційної реформи у 2016 році МОЗ України передало міжнародним організаціям закупівлю ліків за всіма державними програмами на суму близько 3,9 мільярдів гривень.

Більше про зміни у секторі читайте у звіті: “Публічні закупівлі: час трансформацій. Купляти по-новому”.

Результати громадського моніторингу

Центр протидії корупції чотири роки поспіль займається системним аналізом процедур державних закупівель. Також ЦПК здійснює громадський контроль за роботою учасників та замовників торгів, виявляє ознаки корупції та порушень законодавства.

ЦПК аналізує факти та обставини закупівель, що стали відомі завдяки ЗМІ, власному моніторингу або повідомленню громадян, звертаючи увагу на тендери, де розігруються десятки мільйонів гривень та є суттєві підстави припускати наявність зловживань. Юридична оцінка цих фактів стає основою для звернень ЦПК до контролюючих та правоохоронних органів.

За 2015-2016 роки ЦПК оскаржено 89 закупівель товарів на 6,18 млрд. грн, 43 закупівлі послуг на суму 2,6 млрд. грн. та 38 закупівель робіт на суму 0,722 млрд. грн.

За ініціативи ЦПК розпочато 40 кримінальних проваджень у цій сфері на суму закупівель 4,065 млрд. гривень. На 1,015 млрд. гривень порушень було усунуто за результатами оскаржень ЦПК.

Більше інформації читайте у звіті “Публічні закупівлі: час трансформацій. Результати громадського контролю”.