Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

1,2 млрд. коштів на ліки у 2014 витрачені неефективно – звіт

1,2 млрд. бюджетних коштів у 2014 були витрачені Міністерством охорони здоровя неефективно.

У своєму річному аналітичному звіті щодо корупції у сфері державних закупівелях ліків команда Центру протидії корупції дійшла висновку, що старі корупційні схеми в медичній системі не були ліквідовані. Натомість, після перемоги Революції гідності, оборудок та махінацій у медичній сфері побільшало.

“Команда “Центру протидії корупції промоніторила більше 90 тендерів на закупівлю ліків за державними 6 програмами. Майже в кожному – суттєві порушення, – стверджує Олена Щербан, керівник юридичного департаменту “Центру протидії корупції”.  – Кожний з цих тендерів та лотів –  життя та здоров’я десятків тисяч українців. На них щороку заробляють і тендерні мафіозі – через власні мережі офшорних компаній-посередників, і чиновники міністерства. Після зміни влади рівень корупції в сфері державних закупівлях ліків не лише не зменшився, а навпаки – невпинно зростає”.

“Якщо раніше корупцію ховали у форму картельної змови учасників ринку та недопуск конкурентів на торги, то в 2014 році основною схемою стало блокування торгів самими ж учасниками, – стверджує Олександра Устінова, член правління “Центру протидії корупції”. – Таким чином, недоброчесні учасники тендерів або вибивали конкурентів, або добивалися для себе кращих умов поставки та оплати ліків державою”.

За даними звіту  у 2013 році торги на етапі оголошення практично не оскаржувалися, у той час як у 2014 році протягом липня-жовтня 50 зі 110 лотів (препаратів) були заблоковані чи оскаржені самими ж учасниками.

Так, наприклад,  у 2014 році до постанови Кабінету Міністрів України №117 була внесена «лобістська норма», що дозволила постачальникам ліків отримати 100% передоплату товару та 6 місяців відстрочки поставок.

Тепер  ліки, які учасники державних програм лікування мали отримати  до кінця 2014 року, будуть поставлені в Україну тільки в червні 2015-го. Через це сотні тисяч пацієнтів залишилися без лікування взагалі.

У  звіті “Україна- діагноз: тотальна корупція” детально описані основні, поширені між учасниками та ініціаторами торгів, оборудки.

Наприклад, реєстрація ціни на препарат у спеціальному реєсстрі дозволяє фармкомпаніям свідомо завищувати ціни на ліки.

“Власники реєстраційних посвідчень, у змові з керівництвом МОЗ, декларують завищені ціни. Далі вони вказують ці завищені ціни в тендерних пропозиціях і ділять різницю між собою”, – пояснює Віталій Шабунін, голова Центру протидії корупції.

“Фактично, реєстр оптово-відпускних цін перетворився на легальний інструмент  покриття корупції  та завищення цін на ринку лікарських засобів, що закуповуються МОЗ та іншими державними установами.

Неспроможність нового керівництва МОЗ своєчасно провести торги у 2014 році дало  змогу всім фармацевтичним компаніям перереєструвати ціни в реєстрі оптово-відпускних цін. В результаті, держава вимушена купувати ліки за значно дорожчою ціною, перевірити яку – неможливо, йдеться у звіті.