Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Замість золотих родовищ ГПУ арештувала лише паркінг та чверть хати Захарченка

Генеральна прокуратура України у ході досудового розслідування щодо екс-міністра внутрішніх справ Віталія Захарченко, який нині переховується за кордоном, наклала арешт “на все, виявлене на даний час, майно підозрюваного”, – йдеться у документі, надісланому ГПУ на запит Центру протидії корупції.

Зокрема, арештовано: житловий будинок у с.Доля Волноваського району Донецької області, де нині тривають бойові дії; чверть квартири по вул. Щорса, 44а у Києві, машиномісця по вул. М.Драгоманова, 12 та гроші, розміщені на рахунках в банківських установах.

Інше майно екс-міністра, його родини та “причетного кола осіб” генпрокуратура досі шукає.

“Це смішно, коли в людини, яка через підставні компанії володіла єдиним в Україні золотородовищем, арештовують гараж та будинок в зоні АТО, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління “Центру протидії корупції” – За півтора року розслідування не зібрати достатньо доказів, які до ГПУ зібрали журналісти, означає одне: справу Захарченка зливають так само, як і більшість розслідувань економчних злочинів, скоєних поплічниками Януковича” – підсумовує Шабунін.

З документу відомо, що щодо екс-міністра Захарченка порушено 4 кримінальні провадження, у трьох з них Захарченку уже оголошено про підозру.

Так, ГПУ підозрює екс-міністра внутрішніх справ у:

 1. перевищенні влади і службових повноважень, що призвело до масових жертв протестувальників та організації їх умисних убивств;
 2. привласненні, розтраті майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах;
 3. у незаконному позбавленні волі або викрадення людини за попередньою змовою групою осіб.

Окрім того, прокуратура розcлідує факти незаконного збагачення екс-міністра внутрішніх справ та відмивання ним злочинних статків. Проте, у документі за підписом заступника генпрокурора Ю.Столярчука не вказано, які саме епізоди злочинів розслідують слідчі.

“Ми надіслали заяву про злочини Захарченка в ГПУ ще у лютому 2014 року, де детально описали мережу українських компаній та оффшорок, а також – підставних осіб, через які Захарченко володів мармуровим кар’єром, – пояснює Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції. Якби в ГПУ реально розслідували цю справу, всі родовища та компанії екс-міністра, а також ого елітні маєтки та квартири, про які постійно пишуть журналісти – уже мали б бути арештовані”, – пояснює Каленюк.

Лише у “Центру протидії корупції” в рамках проекту УКРАВ, є щонайменше 6 кейсів по екс-міністру Захарченко, підтверджених документами.