Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

”Закон Шокіна” або Як генпрокурор хотів запровадити ”особливий режим конфіскації” майна у 5 поплічників Януковича

Комічна театральність образу генерального прокурора Віктора Шокіна набирає дедалі більших масштабів.

У серпні цього року він приміряв на себе роль законотворця та запропонував Президенту України універсальне вирішення проблеми конфіскації активів режиму Януковича – законопроект, народжений в стражданнях від тягаря безрезультатних розслідувань кримінальних злочинів корумпованих екс-високопосадовців.

Ним, а точніше – руками народних депутатів, Шокін хотів уповноважити себе конфіскувати майно 5 утікачів: Януковича, Арбузова, Азарова, Захарченка, Клименка за власним поданням і без рішення суду.

У супровідному листі до проекту закону Шокін так і пояснює Президенту, мовляв, розслідувати ці справи важко, а для такої конфіскації не потрібно доводити винуватість особи у вчиненні злочину.

Шокин 1

По-дитячому довірливо та проникливо Шокін пише Президенту, що ситуація з рівнем доказів та розслідувань корупції екс-високопосадовців печальна, адже в будь-який момент навіть арештовані активи в Україні можуть бути розморожені та і строки арешту спливають.

Для їх продовження потрібні докази злочинного походження майна та вини корупціонерів, яких, вочевидь, у Генпрокурора немає, або ж він їх свідомо не хоче бачити і шукати:

Шокин 2

Думка прокурора проста і безхитрісна, як церковна миша: перекласти відповідальність за втрачену можливість відшукати та повернути активи Януковича та його чотирьох поплічників на парламентарів. 

Тим більше, Рада сама зробила перший крок до заміни понять конфіскації на експропріацію, коли у сумнівно законний спосіб націоналізував найбільший речовий доказ корупції екс-президента – “Межигіря”.

Достеменно невідомо, що б сталося з ініціативою генпрокурора в адміністрації шефа, якби не реінкарнація – у вигляді законопроекту N3025, про що його творці, зокрема, одіозна Олена Тищенко, говорить вголос:

“Я вам зараз відкрию велику тайну. Ви знаєте, що ініціатором цього законопроекту, саме цього законопроекту – N3025* – є Генеральна прокуратура України?”

Отже, Шокін знайшов для себе і спосіб задовольнити жагу українців до конфіскації награбованого, і команду, готову пролобіювати це рішення у ВР, і легальну підставу нарешті звільнити своє багатолюдне прокурорське відомство від необхідності повного та неупередженого розслідування корупційних злочинів “януковичів”.

Дарма, що конфіскація за пропозицією Шокіна, розписана більш детально командою авторів у проекті N3025, порушує всі міжнародні правові стандарти і точно буде скасована судом у Стразбурзі, із зобов’язанням відшкодувати збитки злодіям.

Конфіскація майна відповідно до такого закону буде розцінена судом справедливості в Люксембурзі як залізобетонний доказ “політичного переслідування Януковича і Ко всередині країни” і санкції ЄС будуть зняті.

Президенту та Парламенту Шокін запропонував узаконити мародерський спосіб конфіскації майна, що в довгостроковій перспективі сприятиме легалізації активів Януковичів, як в Україні, так і закордоном, звідки повернути їх уже буде неможливо.

Єдине, що не пояснив у своїх дописах генпрокурор – це чом він зупинився лише на п’яти непересічних особистостях, коли, наприклад, у санкційному списку ЄС на той момент їх було понад двадцять?

Чому “особливий режим конфіскації Шокіна” не планували поширити на інших бенефіціарів режиму Януковича – Курченків, Іванющенків, Клюєвих, Єфремових?

Здається, відповідь є очевидною.

Залишити свій підпис під проектом постанови про недовіру генеральному прокурору можна у антикорупційном комітеті у Єгора Соболєва.