Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Виграні суди – перша ластівка перед зняттям європейських санкцій

У Генпрокуратурі ще півтора роки тому чудово розуміли проблему з санкціями ЄС щодо екс-високопосадовців та поплічників Януковича, проте, фактично, бездіяли, аби зберегти їх – вважає виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк.

Зняття санкцій з М. Азарова, О. Азарова, С. Клюєва, С. Арбузова, Е. Ставицького за рішенням суду в Люксембурзі стосується лише санкцій, які діяли з березня 2014 до березня 2015 року.

У березні 2014 року Рада ЄС своїм рішенням наклала санкції на 18 осіб на підставі листа пана Махніцького, який повідомляв, що ГПУ розслідує справи, в яких ці особи фігурують як такі, що розкрадали державне майно у великих розмірах. Згодом в ЄС почали вимагати деталей цих проваджень і з жахом усвідомили, що по деяким особам навіть проваджень не було на час написання листа. ЄС усвідомив небезпеку оскарження санкцій через суд і змінив стратегію – почав вимагати від ГПУ розслідування економічних злочинів і підтвердження, що особи мають повідомлення про підозру.

У березні 2015 року ЄС саме ці підтвердження використав як нову підставу для оголошення санкцій. Проте, санкції були зняті з Портнова, сина Азарова, Калініна та Якименко, бо кримінальні провадження по економічних злочинах щодо цих осіб або не велися, або були заслабкі.

Зараз в ЄС триває внутрішнє обговорення, чи продовжувати санкції, які вже були накладені в 2015 році. Якщо Генеральна прокуратура не схаменеться, рішення ЄС буде жалюгідним для нас і переможним для Януковичів. В ЄС ГПУ вже не сприймають, як серйозного надійного партнера, а бояться, що брехня з ГПУ змусить ЄС ще відшкодовувати шкоду Януковичам.

Санкції в березні 2016 року можуть бути продовжені лише щодо тих осіб, стосовно яких є серйозний прогрес в розслідуванні, зокрема, обвинувальні акти, передані в суд. Якщо, наприклад, щодо Сергія Клюєва немає рішення Парламенту про затримання та арешт, то цей пан буде першим на виліт. Іванющенко також під великим питанням, хоча в нього за кордоном арештовано близько 200 мільйонів доларів.

Рішення про продовження санкцій буде приймати Рада ЄС, як складається з лідерів 28 країн членів. І голосувати треба одноголосно. Навіть одна країна може заблокувати продовження санкції.