Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

В Україні створять спеціальний орган для боротьби з корупцією серед високопосадовців

Представники Адміністрації Президента, Верховної Ради та Міністерства юстиції презентували концепцію нового державного органу по боротьбі з корупцією серед чиновників вищого рангу – Національного антикорупційного бюро.

Бюро займатиметься розслідуванням корупційних злочинів, вчинених високопосадовцями, зокрема: міністрами, народними депутатів, державними службовцями 1-2 категорії, суддями, працівниками Генеральної прокуратури, військовослужбовцями вищого офіцерського складу, керівників великих державних підприємств.

Инофграфика Бюро 2

«Створення такого органу в Україні стане історичним моментом та точкою відліку рельної боротьби з корупцією, – зазначив на презентації Олександр Даниилюк, представник Президента в Кабінеті Міністрів України.  – Створення такого органу є однією з ключових ініціатив Президента у сфері бортьби з корупцію в країні».

Проект закону про створення такого бюро був розроблений спільно Міністерством юстиції та експертами Антикорупційної групи «Реанімаційного пакету реформ», схвалений Урядом і після доопрацювання в Адміністрації Президента внесений Президентом Українии на розгляд Верховної Ради як невідкладний.

«Кабінет Міністрів України схвалив розроблений Міністерством юстиції спільно з громадськими організаціями та експертами законопроект про Національне антикорупційне бюро, який повинен бути максимально незалежним від всіх гілок влади, – розказав під час презентації Андрій Кухарук, представник Міністерства юстиції. – Ми намагалися прописати в закон навіть такі речі, як прийом співробітників на роботу, розуміючи всю важливість цього процесу для майбутнього функціонування органу та унеможливлюючи зміну його будь-яким підзаконним актом. Тобто фактично, змінити основні засади та принцип роботи Бюро буде можливо лише окремим законом», – додав він.

Инофграфика Бюро 2

У разі його схвалення ще нинішнім складом Верховної Ради, створення такого бюро можливе вже до кінця 2014 року. Прийняття цього законопроекту до кінця жовтня є однією з ключових вимог МВФ для надання наступного траншу фінансової допомоги Україні.

Про готовність в найкоротші терміни розглянути законопроект в профільному комітеті Верховної Ради України висловився Віктор Чумак, голова комітету по боротьбі з організованною злочинністю та корупцією. «Законопроект має бути на голосуванні в залі вже наступного сесійного тижня як один з найпріорітетніших. Саме тому потрібно не пізніше початку тижня зареєструвати його в парламенті та підтримати на комітеті. Через перевибори часу обмаль, тому не можна зволікати», – додав пан Віктор.

Наразі ключовою проблемою, яку висловили всі учасники публічного заходу є затягування реєстрації законопроекту Апаратом Верховної Ради. «Не можна допустити, щоб Україна стратила третій транш МВФ через зволікання з реєстрацією, – стверджує Дар’я Каленюк, виконавчий директор «Центру протидії корупції. – Законопроект має бути в залі вже 16 вересня і якщо цього не буде зроблено, то політична відповідальність за це лежатиме на парламенті та його голові», – додала вона.

Слід зазначити, що відповідно до документів, презентованих громадськості, Адміністрація Президента подала законопроект на реєстрацію до парламенту ще минулого тижня. Тим не менше, законпроект до цих пір не зявився на сайті Верховної Ради з невідомих причин.

Текст законопроекту про Національне антикорупційне бюро: текст проекту закону про НАБ

Пояснювальна записка до проекту закону: пояснювальна записка до законупроекту про НАБ.