Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ЦПК подав до суду на Луценка через секретне рішення про конфіскацію “грошей Януковича”

Сьогодні, 15 листопада, Окружний адміністративний суд Києва починає розгляд позову громадської організації Центр протидії корупції проти генерального прокурора Юрія Луценка, Військового прокурора сил АТО, Державної судової адміністрації та ДП “Інформаційні судові системи” через засекречення вироку Краматорського суду щодо конфіскованих у Януковича 1,5 млрд доларів.

ЦПК вимагає скасувати низку рішень, якими цей вирок було засекречено, та оприлюднити його у Єдиному реєстрі судових рішень.

Про це сьогодні у своїй колонці розповіла виконавчий директор ЦПК Дар’я Каленюк.

Свій похід в суд ЦПК пояснюють тим, що “слідчі ГПУ нічого суттєвого не змогли довести у цій справі”, тому і конфіскували гроші за угодою слідства з підставним директором, а не через доведення вини власників конфіскованих активів.

Саму угоду про визнання невинуватості, на підставі якої були конфісковані $1,5 млрд “грошей Януковича”, активістка назвала нікчемною, тобто недійсною.

На думку ЦПК, прокурори уклали угоду з “відбувайлом”, який не міг дати покази та свідчення, на підставі яких здійснили спецконфіскацію.

Ми хочемо зупинити майбутні спроби генпрокурора конфісковувати активи третіх осіб через засекречені вироки судів, які затверджують сумнівні угоди зі слідством. Це – небезпечна тенденція, яка немає нічого спільного з принципами верховенства права, непорушності права власності та гарантій захисту прав осіб у кримінальному процесі. Ця практика дає можливість злочинцям-мільйонерам відновити свій контроль над корупційними активами через міжнародні суди, а для прокурорів – рейдерити звичайний бізнес”, – написала Каленюк.

В організації пояснюють: така велика кількість відповідачів у справі пов’язана із тим, що багато органів було залучено в процес засекречення вироку і всі їх рішення є незаконними.

Спочатку вирок засекретили військові прокурори Анатолія Матіоса – для “захисту свідків”, а потім гепрокурор Луценко поставив гриф “цілком таємно” на весь текст вироку суду, оскільки він “містить відомості, що становлять державну таємницю про факт або методи проведення негласної слідчої дії”.

Фактично від українців закрили повністю інформацію про те, хто і як допомагав виводити гроші Януковичу, визначивши посібників свідками, а потім засекретили цю всю інформацію від громадськості та журналістів.

Обґрунтованість висновку Луценка – сумнівна, а наведені в ньому обставини в жодному разі не передбачають можливості поставити гриф на всій описовій частині вироку” – пише Каленюк та пояснює, що Кримінальний процесуальний кодекс прямо забороняє зазначати у подібних вироках та угодах зі слідством відомості, що становлять державну таємницю.

Якщо вирок містить конфіденційну інформацію, то її просто закривають у вироку, пояснюють в ЦПК. При цьому, решта тексту залишається доступною.

“Це – очевидні порушення законодавства, тому посадовці, які допомогли Генпрокурору приховати цей вирок від очей громадськості, мають понести відповідальність”, – пише Каленюк.

Як відомо, 28 березня Краматорський міськсуд затвердив своїм вироком угоду зі слідством  колишнього директора компанії “Газ Україна-2020” Аркадія Кашкіна та конфіскував цим же вироком 1,5 млрд доларів Януковича і його оточення. Через місяць рішення набуло чинності, і конфісковані кошти перерахували в держбюджет, однак текст рішення так і не був оприлюднений.