Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Створення антикорупційних судів хочуть відкласти на роки

Зміни в закон про судоустрій створюють антикорупційний суд на папері, а в реальності – відтерміновують появу нового антикорупційного суду та суддів на невизначений строк.

Із такими гаслами вийшли сьогодні під Верховну Раду експерти громадських організацій, які брали участь у розробці концепції антикорупційних судів та нової редакції тексту закону про судоустрій.

Активісти заявили про чергову законодавчу спробу Президента України заблокувати появу в державі незалежного та автономного антикорупційного суду, де мали б розглядатися справи з підслідності Антикорупційного Бюро України.

Так, законопроект №4734, внесений в Раду Президентом, не містить конкретних строків, коли має запрацювати антикорупційний суд, не визначає кваліфікаційні вимоги до суддів, які працюватимуть у новому суді, не закріплює процедуру проведення конкурсу на посади антикорупційних суддів тощо.

Ці важливі норми, а також фактичний запуск роботи антикорупційного суду, поставлені в пряму залежність від іншого закону, який невідомо коли буде – про нього просто є згадка в прикінцевих положеннях документу.

Законопроект у чинній редакції – чергова піар пастка, в яку Адміністрація президента хоче зловити нардепів та міжнародників, обіцяючи їм дієвий антикорупційний суд на папері, а не в реальності. Бо в законопроекті Президента немає жодної згадки про те, коли суд має запрацювати, яких суддів туди обиратимуть та за якою процедурою”, – розповідає Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. – Вони мають намір зробити це за старою процедурою, але в такому випадку немає сенсу говорити про очищення судової гілки влади, і тим більше – мати антикорупційний суд” – пояснює експерт.

На думку активістів, в редакції проекту закону, що розглядатиметься народними депутатами в першому читанні, але може бути проголосований в цілому, відсутні всі ключові норми, що гарантують автономність, фінансову й адміністративну незалежність антикорупційних судів, та, що найважливіше, особливий порядок конкурсного відбору антикорупційних суддів.

“Законопроектом президента утворюється два суди – антикорупційний та патентний. І патентний виписаний в найдрібніших деталях – хто, що, як і коли судді мають почати розгляд справ. Ніхто не переймається тим, коли в реальності запрацює антикорупційний суд – бо нікому не потрібно, щоб він запрацював. Ані на Банковій, ані в парламенті не хочуть створювати суд, судді якого одного дня можуть тебе посадити” – розповіла про перспективи включення вимог активістів в чинний проект закону про судоустрій юрист Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

Активісти, які брали участь у розробці нової редакції закону про судоустрій, наполягають на тому, щоб необхідні для найшвидшого запуску роботи антикорупційного суду зміни були внесені в текст законопроекту між першим та другим читанням.

Як відомо, напередодні про створення Вищого антикорупційного суду заявив міністр юстиції Павло Петренко.