Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Справа Мартиненка: У суді продовжили досліджувати докази зі швейцарської флешки

Сьогодні, 14 січня, у Шевченківському районному суді міста Києва відбулося чергове засідання у справі за обвинуваченням колишнього народного депутата Миколи Мартиненка, на якому колегія продовжила досліджувати матеріали швейцарської флешки.


Серед дослідженого електронний лист Павла Скаленка — «правої руки» Мартиненка, співробітнику швейцарського банку Hottinger&Cie Томасу Хаслеру з текстом попередньої угоди щодо продажу акцій ПрАТ «Пласт» нардепу-втікачеві Олександру Онищенку.

Згідно з цією угодою, компанії Forter Holdings Limited, ПАТ «Діамантбанк» і Steuermann продають належні їм 100% акцій фірми «Пласт» Онищенку за 40 млн доларів.

Вказані компанії представляв заступник голови правління НАК «Нафтогаз України» і обвинувачений у цій справі Сергій Перелома.

Крім того, суд дослідив видану Скаленком довіреність на ім’я адвоката Hans-Peter Schaad (Ганс-Петер Шаад) на представництво низки компаній, у тому числі Bradcrest Investment S.A.

Як відомо, саме цей адвокат представляв офшорну компанію у швейцарському суді, коли вона вона оскаржувала надання НАБУ відповіді на запит про міжнародно-правову допомогу. Федеральний суд Швейцарії відмовив тоді повністю у задоволенні цих вимог.

Також, головуюча суддя Лідія Щебуняєва зачитала установчий договір про створення компанії Bradcrest Investment S.A. Відповідно до нього компанію створено 15 січня 2007 року. У панамський реєстр компанію офіційно внесено наступного дня — 16 січня 2007 року.

Раніше захист Мартиненка вказував, що рахунки у швейцарських банках відкрито раніше, ніж компанія була створена. Досліджені сьогодні документи спростовують ці доводи та підтверджують, що компанію створено саме 15 січня 2017 року.

У цей же день відкрито її рахунки та подано Мартиненка кінцевим бенефіціаром цієї компанії. Саме установчий договір і став підставою для відкриття рахунків.

Також у суді вивчали документи щодо низки компаній, у тому числі ТОВ «Юністіл», «Енерготехпром», на які виводилися  кошти, отримані у вигляді відкатів.

Крім того, прокурор САП Скибенко звернув увагу судді на документи щодо перерахування коштів на оренду австрійського житла матері доньки Мартиненка від панамської фірми Bradcrest.

До того ж, судді дослідили доповідну записку банку Hottinger щодо фірми Bradcrest Investments, складену Томасом Хаслером.

Згідно з меморандумом про зустріч Хаслера з Мартиненком та Скаленком, екс-нардепа верифікували як бенефіціара низки компаний, у тому числі «Bradcrest Investments», а Скаленко є його «правою рукою» з вирішення особистих фінансових питань.

Наступне засідання відбудеться 21 січня 2019 року о 9 годині в Шевченківському райсуді Києва.