Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Прокурори САП удруге пом’якшили злочин у справі рюкзаків Авакова

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вдруге перекваліфікували справу рюкзаків Авакова. Після того, як зі справи вивели сина та екс-заступника міністра внутрішніх справ, третьому фігуранту пом’якшили злочин.

Це зробили для того, щоб суд міг визнати угоду з цапом-відбувайлом — Володимиром Литвином.  

Так, прокурори перекваліфікували справу з особливо тяжкого злочину (ч.4 ст.190 Кримінального кодексу) на тяжкий злочин (ч.3 ст.190).

Про це стало відомо з офіційної розсилки анонсів судових засідань САП.

Раніше у витягу з реєстру досудових розслідувань була вказана частина 4 статті 190 Кримінального кодексу.

11 вересня Червонозаводський районний суд міста Харкова проведе перше судове засідання у справі “рюкзаків Авакова”.

Суд має розглянути угоду, укладену Володимиром Литвином зі слідством, про те, що він бере всю вину у так званій “справі рюкзаків” на себе.

Очевидно справу штучно перекваліфікували напередодні суду для того, щоб отримати підстави затвердити угоду.

Згідно зі статтею, яку інкримінували раніше, для укладення угоди з прокурором про визнання винуватості Литвину треба було б обов’язково когось викрити.

“Оскільки Авакова та Чеботаря викривати не можна  — то для того, щоб уникнути цього, прокурори вирішили просто зменшити кваліфікацію злочину на менш тяжкий”, — пояснює член правління ЦПК, юрист Олена Щербан.

“Технічно це було зроблено швидше за все шляхом викидання зі справи експертиз, які підтверджували розмір збитків, адже від розміру збитків напряму залежить і тяжкість злочину”, — додає юрист.

Більше того, прокурор САП взагалі не мав права на укладати угоду, оскільки Литвин визнає свою вину у вчиненні шахрайства, а цей злочин взагалі не підслідний НАБУ. Прокурор мав передати це кримінальне провадження за підслідністю.

Як відомо, з самого початку всім трьом фігурантам справи інкримінували злочин, передбачений частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу — розкрадання державних коштів.

Це особливо тяжкий злочин вчинений у великих розмірах, який спричинив державі щонайменше 10 мільйонів гривень збитків.

У липні прокурор САП Василь Кричун закрив справу щодо Авакова-молодшого та Чеботаря, а справу щодо підприємця Литвина, який шив рюкзаки, перекваліфікували на шахрайство в особливо великих розмірах — частина 4 статті 190.

Ця кваліфікація була підтверджена витягом, який ЦПК отримав у серпні разом із постановою про закриття.

Крім того, 11 вересня при затвердженні угоди суд може також вирішити долю доказів вини Олександра Авакова і Сергія Чеботаря та змусити їх знищити чи, наприклад, повернути сторонам справи.

Після цього ні сина міністра, ні екс-заступника вже не можна буде притягнути до відповідальності.