Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Позитивний звіт ще не означає скасування віз, вимоги ЄС залишаються

Для отримання безвізового режиму, а не позитивного звіту про виконання своїх зобов’язань, Україна має виконати ще 5 пунктів у сфері боротьби із корупцією.

Україна вже “святкує” майбутнє скасування ЄС візового режиму.

Однак, щоб потім раптом не стало не до радощів, варто нагадати, що звіт Єврокомісії включає і зобов’язання української сторони.

Тільки за умови та після виконання цих пунктів владою у першому кварталі 2016 року Україна матиме шанс предметно, а не на папері, говорити про повну готовність до безвізового режиму.

Звіт – це оцінка стану виконання плану дій з безвізової лібералізації та зобов’язань України, в той час як рішення про скасування віз прийматимуть не чиновники Європейської комісії, а 28 держав-членів ЄС, беручи до уваги не стільки сам звіт, скільки виконання окремих рекомендацій, чітко сформульованих та викладених у звіті.

Про це написано у звіті, опублікованому сьогодні Європейською комісію:

“На підставі виконаннях цих зобов’язань (українською владою) антикорупційна частина плану буде вважатися виконаною”, – йдеться у документі.

Це означає, що українська влада взяла на себе зобов’язання перед європейськими партнерами гарантовано виконати наступне:

 • забезпечити повноцінну роботу Національного антикорупційного Бюро та спеціалізованої антикорупційної прокуратури у першому кварталі 2016 року.
 • забезпечити у першому кварталі 2016 року незалежність та доброчесність у роботі спеціалізованої антикорупційної прокуратури шляхом внесення змін до закону України “Про прокуратуру” у частині гарантій добору та звільнення керівництва спецпрокуратури.

Тут варто пояснити, що європейці говорять про ті зміни, які позбавлять генерального прокурора України дискреції у призначенні керівного складу антикорупційної прокуратури. Це автоматично унезалежнює її керівний склад від будь-якої особи, яка займатиме посаду генерального прокурора України.

 • Забезпечити повноцінний запуск роботи Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) у першому кварталі 2016 року та одразу після цього – перевірку декларацій і потенційного конфлікту інтересів державних службовців у сферах та на посадах, найбільш схильних до корупції.

Сьогодні конкурсна комісія не спромоглася дообрати повний склад НАЗК і ймовірність запуску його роботи до нового року – мінімальна.

Під час засідання від окремих членів комісії лунали пропозиції взагалі переоголосити конкурс і наново провести вибір двох членів НАЗК (наразі Уряд призначив трьох із п’яти членів). Це ставить під сумнів спроможність Україні виконати даний пункт плану в строк, зазначений у звіті.

 • Покращити інституційну спроможність повернення та управління активами та, у першому кварталі 2016 року, прийняти на законодавчому рівні процедури розшуку та арешту, а також спеціальної конфіскації, з метою зробити Агентство з управління активами повністю ефективним.

Йдеться про необхідність покращення процедуру арешту та спецконфіскації, яка була умисно спаплюжена депутатами правоохоронного комітету напередодні голосування відповідних змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, а також про вимогу наділити новостворене Агентство з управління активами функціями розшуку та, власне, самого управління арештованим майном.

 • Забезпечити у Державному бюджеті на 2016 рік і далі необхідний обсяг фінансуваннядля належного та повноцінного функціонування всієї антикорупційної інституційної бази, у тому числі Національного антикорупційного бюро.

Ще раз наголосимо, вказані тези аж ніяк не абстрактні побажання ЄС!

Навпаки, йдеться про конкретні кроки, пункти та новели в законодавчих актах, нещодавно ухвалених Верховною радою зі змінами, які передбачають послаблення новостворених антикорупційних органів, згаданих у звіті.

Лише за виконання цих вимог українці нарешті отримають можливість подорожувати Європою без віз.