Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Міжнародники закупили ліки для онкології на 45% дешевше МОЗ

Британська закупівельна агенція Crown Agents закупила ліки для лікування дитячої та дорослої онкології в середньому на 45% дешевше, ніж МОЗ минулого року.

Це майже на півмільярда гривень менше, ніж витратило б Міністерство у разі закупівлі тих самих ліків за цінами 2014 року.

Економія становить 17,6 млн. дол. за програмою дорослої онкології та 2,19 млн. дол. за програмою дитячої онкології.

Загалом, Crown Agents вдалося закупити дешевше 32 з 45 препаратів за програмою дитячої онкології та 34 з 41 препаратів за програмою дорослої онкології. Різниця цін на деякі препарати становить 22 рази.

2016-06-03 onko-page-001

«Міжнародні організації вкотре довели свою ефективність. Понад 40% зекономлених коштів на закупівлі ліків для онкохворих говорить про те, що з року в рік ці кошти осідали в кишенях корупціонерів. З року в рік тяжкохворі пацієнти недотримували майже половину ліків. – зазначає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». – Незважаючи на брудні маніпуляції, спроби лобістів фарммафії очорнити закупівлі ліків загалом та міжнародні організації зокрема, Crown Agents все-таки вдалося закупити препарати значно ефективніше, ніж це зробив МОЗ минулого року», – додає вона.

Відповідно до інформації, оприлюдненої Crown Agents, міжнародній організації  вдалося отримати пропозиції щодо закупівель усіх необхідних препаратів відповідно до номенклатури, поданої МОЗом. Це прецедент, оскільки Міністерству охорони здоров’я жодного року не вдавалося закупити усі ліки з переліку. Наприклад, у 2014 році МОЗ не вдалося закупити такі препарати, як Кальцію фолінат, 30; Метотрексат, 100; Ленограстим, 33,6.

Показовою є закупівля препарату «Тасигна». Минулоріч МОЗ купило його майже вдвічі дорожче у компанії «Ганза», аніж цьогоріч Crown Agents у компанії «Фармадіс». Зазначимо, що обидві компанії-дистриб’ютори пов’язують із Петром Багрієм.

Такі препарати, як Ендоксан та Уромітексан Crown Agents вдалося закупити дешевше завдяки участі у тендерах компанії-виробника Baxter. Аналогічна ситуація склалася з такими препаратами як Доксорубіцин, Летрозол, Метотрексат, Піперацілин/Тазобактам, Флударабін, які закуплено за нижчими цінами у зв’язку із участю у торгах офіційного представництва виробника Teva. Також міжнародній організації вдалося закупити такі ліки як Диферелін та Зарсіо дешевше у того ж постачальника (ТОВ «Людмила Фарм» та ТОВ «Укроптпостач», що МОЗ минулого року.  Український виробник Золедронової кислоти ПрАТ «Фармекс Груп» також продав Crown Agents свій препарат за вдвічі нижчою ціною, ніж МОЗу у 2014 році.

Загалом, 40% компаній, що виграли тендери – виробники ліків.

«Незважаючи на те, що на тендери вийшли не усі виробники ліків, завдяки міжнародним організаціям значно вдалося знизити ціни на ліки від компаній-посередників. Це ще раз доводить їхню ефективність, – стверджує Олександра Устінова з «Центру протидії корупції». – Саме навколо препаратів з онкології виникла найбільша кількість скандалів. В першу чергу, це через те, що «маржа», яку заробляли дистриб’ютори була тут найбільша. Саме тому вони саботували підписання контрактів та поставки ліків».

Варто зазначити, що затримка в поставках ліків та вакцин в рамках міжнародних закупівель насамперед пов’язана з саботажем всередині Міністерства охорони здоров’я. Протягом 8-ми місяців 2015-го року МОЗ затягувало із розробкою підзаконних актів до Законів 269-VIII та 332-VIII, що врешті решт поставило міжнародні організації в часові та формальні рамки та унеможливило вчасну закупівлю ліків та їх поставку в Україну. Крім того, через саботаж українських дистриб’юторів більша частина препаратів за онкопрограми досі не поставлена до українських лікарень.

Наразі 8% дитячої та 41 % дорослої онкології препаратів вже поставлені в Україну. Протягом липня-серпня згідно графіку поставок, буде поставлено ще 42% дитячих препаратів та 30% дорослих. Останні поставки мають відбутися у листопаді через тривалий цикл виробництва ліків.

Препарати, за якими досі не підписали договори знаходяться на стадії узгодження із Міністерством охорони здоров’я.

Дешевші ліки

Разом з тим, ціни на деякі препарати виявилися дещо дорожчими:

Дорожчі ліки

Довідково:

 • 11.2015 року Міністерство охорони здоров′я уклало договір з Crown Agents на закупівлю препаратів за програмами дорослої та дитячої онкології.
 • Держава виділила 750 млн. грн. на закупівлю ліків за програмами онкології на 2015 рік.
 • 7 грудня 2015 року Crown Agents розпочала власні процедури щодо закупівель ліків за програмами дорослої та дитячої онкології.