Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Мартиненко через суд вимагає від ЦПК прибрати публічні згадки про свої корупційні справи

Колишній депутат від “Народного фронту” Микола Мартиненко, обвинувачений  НАБУ у відмиванні коштів, отриманих злочинним шляхом, подав до суду на Центр протидії корупції та вимагає видалити з сайту одного з проектів організації згадки про участь у корупційній діяльності.

Йдеться про досьє Мартиненка, розміщеного у відкритому Реєстрі національних публічних діячів — базі даних, розробленій громадською організацією. Вона допомагає банкам ідентифікувати публічних діячів серед своїх клієнтів і містить понад 30 тисяч документально підтверджених записів про українських політиків, прокурорів, суддів, силовиків та їхніх родичів.

У позові Мартиненко звинувачує ЦПК у нібито незаконному використанні його імені в описі кримінальних правопорушень та корупційних оборудок, де його вина чи участь не встановлені судом.

У позові політик наводить цитати з фабул судових ухвал про його зв’язки з офшорними компаніями, через які, встановлено детективами НАБУ, здійснювалися фінансові оборудки. Це, на думку колишнього нардепа, паплюжить його ділову репутацію. Тому він вимагає у позові видалити його досьє з Реєстру публічних діячів та заборонити ЦПК публікувати інформацію про кримінальні провадження або інформацію про корпоративні права із згадкою його імені.

Юристи Центру протидії корупції пояснюють, що підстав ображатися на своє досьє, розміщене в Реєстрі публічних діячів, у Мартиненка немає. Інформація, зібрана там або підтверджена документами, наприклад, судовими ухвалами чи витягами з державних реєстрів, або уже публічно відома широкому загалу зчисленних журналістських розслідувань та його ж власних коментарів, а власне його справа уже слухається в суді.

“Якщо ділова репутація Мартиненка підмочена, то це не тому, що ми так написали в Реєстрі ПЕПів, де перевіряємо кожний факт, а через політичну корупцію та хабарництво, викриті НАБУ, у результаті чого державі завдано майже 700 млн грн збитків”, — коментує позов колишнього народного депутата юрист та виконавчий директор Центру протидії корупції Дарина Каленюк.

Адвокат ЦПК Олена Щербан пояснює, що Мартиненко є публічним політиком в Україні, а також національним публічним діячем в розумінні закону про протидію відмиванню коштів, тому підлягає ретельному громадському контролю і потенційно може зазнати гострої та  критики з боку ЗМІ та громадськості. Тому, на думку адвоката, у Мартиненко немає підстав позиватися до тих, хто висвітлює його діяльність як політика та народного депутата.

Справа слухатиметься в Печерському суді Києва суддею Бортницькою В.В. Перше засідання по суті відбудеться 29 жовтня о 14.00 годині. Підготовче судове засідання було 30 липня 2018 року.

Микола Мартиненко звернувся до Печерського районного суду м. Києва з позовом до громадської організації «Центр Протидії Корупції» про захист немайнових прав на використання імені та недоторканості ділової репутації у червні 2018 року.

22 травня Спеціалізована антикорупційна прокуратура передала до суду справу колишнього народного депутата від «Народного фронту» Миколи Мартиненка, якого підозрюють у заволодінні майном держпідприємства «НАЕК Енергоатом».

Обвинувачені у справі, окрім Мартиненка, є С.Перелома, Р. Журило, О. Сорокіна, В. Богданець та В. Васильков.

Мартиненку та Василькову інкримінують заволодіння коштами ДП «НАЕК «Енергоатом» при укладенні та виконанні контрактів постачання обладнання для вказаного підприємства від чеської компанії SKODA JS та укладенні і виконанні контракту між SKODA JS і компанією BRADCREST INVESTMENTS SA, на загальну суму 6 400 777 євро.

Окрім того, Мартиненко, Перелома, Журило, Сорокін та Богданець обвинувачуються у заволодінні коштами ДП «СхідГЗК» в розмірі 17,28 млн доларів США.

21 травня Мартиненку вручили обвинувальний акт.

20 квітня 2017 року екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам.

 

Довідково:

Pep.org.ua — проект Центру протидії корупції — єдиний відкритий реєстр національних публічних діячів. Реєстр містить понад 30 тисяч двомовних досьє та довідок про українських чиновників, їх родичів, бізнес-партнерів та пов’язаних з ними фірм. Реєстр запрацював на початку 2016 року, адмініструється громадською організацією та фінансується проектом “Підвищення ролі громадянського суспільства в нагляді за державними фінансами” Європейського Союзу.

Його мета — допомогти українським та іноземним фінансовим установам ідентифікувати серед клієнтів українських публічних політичних діячів (Politically Exposed Persons – PEP). Такі особи вважаються клієнтами підвищеного ризику і банк має особливо ретельно перевіряти їх фінансові операції.

Реєстр рекомендований як джерело для перевірки інформації про PEP Державною службою фінансового моніторингу та Національним банком України, є офіційним постачальником даних про PEP-українців для World Check Thomson Reuters.

Щодня реєстр відвідує 3000 користувачів, дані з Реєстру безкоштовно передані понад 40 суб’єктам первинного фінансового моніторингу, серед яких державні установи в Україні та за кордоном, українські та міжнародні банки, страхові фірми тощо.