Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Луценко преміював Холодницького на півмільйона грн, незважаючи на догану

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький від вересня 2018 року отримав понад 436 тис. грн премії, незважаючи на догану після “акваріумних плівок”. Раніше він скаржився журналістам, що рік не отримуватиме премій.

Про те, що Холодницький отримував премії протягом вересня-грудня 2018 року стало відомо з відповіді Генпрокуратури на запит Центру протидії корупції.

Як відомо, 26 липня 2018 Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів притягнула до дисциплінарної відповідальності та наклала на Холодницького стягнення у виді догани через записи з кабінету керівника САП.

Із оприлюднених записів розмов із кабінету Холодницького з’ясувалося, що керівник САП радив своєму товаришеві — свідку в справі, як поводитися на допитах і як свідчити, інформував фігурантів справ про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам і порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими.

Проте на думку прокурорської комісії, Холодницький не наговорив на звільнення, тому його вирішили залишити на посаді та обмежитись лише доганою.

Після цього керівник САП скаржився журналістам, що через догану він рік буде без премії. Однак він фактично не отримав премію лише за серпень 2018 року, оскільки наказ про догану Луценко виніс 16.08.18.

Хоча очевидно він знав, що згідно з Положенням про преміювання працівників органів прокуратури, Національної академії прокуратури України та членів Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, премія не виплачується працівникам за місяць, у якому накладено дисциплінарне стягнення. Це положення оновив генпрокурор Юрій Луценко 2017 року.

Замість звільнення з посади за знищення справ, Холодницький відбувся лише доганою та місяцем без премії. Більше того, лише за чотири останні місяці 2018 року платники податків заплатили йому майже мільйон гривень. Генпрокурор Луценко ще й щомісяця виписував йому премії, замість підписати підозру за “акваріумні плівки””, — коментує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Від вересня Холодницькому нараховували щомісячну премію, яка залежить від його окладу в 63,4 тисячі гривень.

Окрім того, Луценко в порушення свого ж положення нагородив Холодницького премією з нагоди дня прокуратури в розмірі 40 % від фонду оплати праці приблизно 35 тисяч грн. Адже згідно з п. 8 цього положення, з нагоди свят премії не можуть виплачуватися у випадку наявності дисциплінарного стягнення.

Зауважимо, що Холодницького за гроші платників податків незаконно охороняють дев’ять військовослужбовців УДО, які й знайшли засоби прослуховування у кабінеті керівника САП під час відповідної перевірки.

Нагадаємо також, що Служба безпеки України з червня 2018 року розслідує кримінальну справу щодо дій керівника САП Назара Холодницького, за ознаками кримінальних правопорушень — підбурювання свідка до до створення штучних доказів захисту і розголошення відомостей розслідування.