Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

ДОКУМЕНТ — СБУ розслідує кримінальну справу щодо дій Холодницького

Головне слідче управління Служби безпеки України здійснює досудове розслідування щодо дій керівника САП Назара Холодницького за ознаками кримінальних правопорушень — підбурення свідка до надання неправдивих показань та розголошення відомостей розслідування.

Про це стало відомо із відповіді Генеральної прокуратури, яка надійшла на запит Центру протидії корупції.

З квітня 2017 ГПУ здійснювало досудове розслідування щодо дій керівника САП за чотирма  епізодами. Згодом у червні 2018 справу щодо двох з них, ГПУ виділила в окреме провадження та передала до СБУ. Наразі розслідування триває.

СБУ надалі розслідує факти  підбурення до створення штучних доказів захисту (ч. 4 ст. 27 та ч. 2 ст. 384 Кримінального кодексу) та розголошення даних досудового розслідування (ч.1 ст. 387 Кримінального кодексу).

Одночасно, ні Генпрокуратура, ні СБУ не вносять до кваліфікації дій Холодницького епізод щодо втручання в роботу суду, відповідальність за який передбачена ч. 2 ст. 376 Кримінального кодексу.

Цей епізод також стосується справи “квартирного хабара” в.о. міністра охорони здоров’я Супрун, у якій Холодницький діяв спільно зі своїм заступником Кривенком.

Йдеться про задокументоване обурення Холодницького тим, що прокурори без його відома погодили клопотання детективів НАБУ про проведення обшуків. Як наслідок Холодницький вимагав від прокурорів вплинути на суд, аби останній не розглядав це клопотання, що в результаті і мало місце — прокурор телефонували до заступника голови суду з відповідними вимогами.

“Незважаючи на зібрані НАБУ докази проти Холодницького, генпрокурор свідомо передав справу до СБУ намагаючись зняти із себе публічну відповідальність за слідство, — коментує юрист ЦПК Андрій Савін. Тим не менше, за законом підписання підозри Холодницькому залишається виключною компетенцією генпрокурора. Крім того процесуальне керівництво у цій справі й надалі залишається за Генпрокуратурою”.

“Наразі саме підписана Генпрокурором підозра є єдиною можливістю для відсторонення Холодницького через суд і кожен день затягування приносить непоправиму шкоду справам НАБУ”, — додає юрист.

Щодо інших двох правопорушень ГПУ закрила кримінальне провадження у серпні 2018.

Мова йде про ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 368-2 Кримінального кодексу України — прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою (іншими словами — хабара) та незаконне збагачення.

Нагадаємо, що у даному провадженні НАБУ отримало дозвіл на прослуховування кабінету керівника САП Назара Холодницького.

Встановлений в акваріумі Холодницького “жучок” дав можливість зафіксувати розмови, які свідчать про грубі порушення чинного законодавства, неетичну поведінку та фактично підтверджують “злиття” багатьох кримінальних проваджень.

Так із оприлюднених записів розмов Холодницького з’ясувалося, що керівник САП радив своєму товаришеві — свідку в справі, як поводитися на допитах і як свідчити, інформував фігурантів справ про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам та порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими.