Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Через скаргу ЦПК Харківобленерго скасував 70-мільйонний тендер

Акціонерна компанія «Харківобленерго» відмовився закуповувати автозапчастини на 70 мільйонів гривень після того, як Центр Протидії Корупції звернувся з заявою до Державної аудиторської служби, в якій описав порушення, допущені під час тендерів.

Про це повідомила Держаудит служба у відповідь на запит Центру протидії корупції.

Рішення про відміну трьох тендерів на суму 71,43 млн гривень прийняв тендерний комітет «Харківобленерго» – йдеться у відповіді начальника Північно-Східного офісу Держаудитслужби Ю.В. Єфімова.

Під час аналізу тендерної документації активісти з’ясували, що замовник прописав умови участі у торгах так, щоб максимально звузити кількість учасників, до того ж. вимагав подати документи, що не передбачені законодавством про публічні закупівлі.

У результаті в торгах взяли участь лише дві компанії, а переможцем стало ТОВ «Харзбут», що запропонувало автозапчастини у двічі дорожче від ринкової вартості.

Окрім того, з’ясувалося, що ТОВ «Харзбут» зобов’язався поставити 63 000 одиниць товарів поштучно або окремими партіями, маючи у наявності лише маловантажний автомобіль та шістьох штатних працівників.

Центр протидії корупції звернувся із скаргою до Державної аудиторської служби, яка доручила своєму Північно-східному офісу розглянути звернення в межах компетенції. У процесі розгляду замовник повідомив державних аудиторів про розірвання угод.

***

Акціонерна компанія «Харківобленерго» є енергопостачальною компанією з часткою держави розміром 65%. В серпні 2016 року Фонд держмайна підготував умови приватизації. Стартова ціна державної частки – 73 млн доларів.

У вересні Нацполіція затримала заступника голови правління, виконавчого директора «Харківобленерго» за привласнення 51 млн грн. За даними слідства, керівництво компанії незаконно перераховувало мільйони у якості фіндопомоги на рахунки підконтрольних фірм.