Антикорупційна прокуратура “проти” міжнародних закупівель ліків та “за” лікаря Протаса

Нікого вже не дивують “злиті” Генеральною прокуратурою справи Богатирьової та її поплічників. Однак все більший подив починають викликати дії нової Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка закриває справи НАБУ із затримання ТОП-медиків, впійманих на “гарячому”.

Справи, на яких вже всі встигли  “попіаритися” з екранів телевізорів, ігноруючи відео з прихованих камер, яке передивилися сотні тисяч людей.

Пам’ятаєте одне с перших гучних затримань НАБУ, яким встиг похвалитися і Арсен Аваков на своїй сторінці в фейсбук – коли на “гарячому” під час передачі коштів затримали головного санітарного лікаря країни Святослава Протаса?

Схема була проста: він викликав до себе лікарів і домовлявся, що “випише” їм подвійну премію, одну з яких лікар мав повернути йому. Усього на одній такій оборудці голова санепідемслужби збирався заробити майже півмільйона гривень.

Пізніше НАБУ оприлюднило відеозапис з прихованої камери, на якому Протас, викликаючи підлеглих до себе в кабінет, по черзі пропонував одну й ту саму схему.

Здавалося б, справа проста: є заявник – один з лікарів, який не побоявся звернутися до правоохоронних органів, є відеозапис, десятки опитаних свідків та красиве затримання на гарячому. Але ж ні.

Справу нещодавно закрили – через відсутність складу злочину.

Тобто, прокуратура говорить про те, що хабар вже й не зовсім хабар, а для закриття справи використовується основна версія самого ж підозрюваного Святослава Протаса – начебто гроші потрібні були “на підтримку закону”. Відколи це у нас за закони платити почали?!..

Дивно, адже відразу після затримання в інтерв’ю одному з телеканалів заступник Антикорупційного прокурора Володимир Кривенко сам говорить про те, що склад злочину очевидний.

“Якщо це правомірно, то в мене тоді немає питань – я піднімаю руки”, – говорить заступник Холодницького, Володимир Кривенко. Проте вже через 8 місяців САП опускає руки і… закриває справу. Мотивуючи це як раз “відсутністю складу злочину”.

Коли ж детективи НАБУ намагаються оскаржити таке рішення прокурора, інший заступник Назара Холодницького, кіборг Грищук пише, що його підлеглі абсолютно законно закрили справу проти Протаса саме за відсутністю складу злочину.

answer-grischuk-original

Не маючи інших важелів впливу, НАБУ відправило лист-скаргу Генеральному прокурору на бездіяльність прокурорів по цій справі, адже лише Юрій Луценко, своїм рішенням міг би врятувати справу і поновити провадження. Натомість він повернув її назад Холодницькому – мовляв, розбирайтеся самі.

Справа так і лежить мертвим каменем в САП.

Якщо Холодницький не поновить справу, маючи на руках відео, гроші, свідків – то важко собі уявити іншого лікаря, який піде до правоохоронного органу здавати керівника-хабарника.

Інше ж “медичне” провадження, відкрите САП, кардинально протилежне.

Прокурор сам відкрив провадження за міжнародні закупівлі проти Супрун та нової команди в МОЗ… прочитавши статтю в Інтернеті.

Прокурор навіть не перевірив, що стаття вже за кілька тижнів зникла з самого ж ресурсу, що свідчить про її “замовність”. Мало того, не лише прем’єр-міністр  , алей Генеральний прокурор свого часу висловилися на підтримку міжнародних закупівель ліків, як однієї з найефективніших антикорупційних реформ в сфері закупівлі ліків.

Проти виступили тільки фармацевтичні лобісти, які роками наживалися на хворих українцях, заробляючи на цьому надприбутки. Лише за перший “пілотний” рік міжнародних закупівель державі вдалося зекономити сотні мільйонів гривень.

Чим же викликана така бурхлива діяльність проти міжнародних закупівель та нової команди МОЗ, з одночасним закриттям кримінальних проваджень проти лікарів, яких упіймали на гарячому?

Питання вибірковості проваджень можуть свідчити про досить “нездорові” симптоми в новоствореного антикорупційного органу – Антикорупційної прокуратури.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У 2020 році українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності. Звіт 
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності