Пiдтримати

Шановні благодійники!

Ми щиро дякуємо кожному за пожертви, якими ви підтримуєте наш Центр і роботу юридичної команди.

Це – найкраща відзнака та найдієвіший стимул для нас рухатися далі: викривати корумпованих чиновників, направляти заяви про злочин у правоохоронні органи, контролювати хід слідства, закривати законодавчі дірки, що дозволяють корупціонерами та хабарникам залишатися непокараними.

Фінансування сектору протидії корупції міжнародними організаціями дозволяє нам залучати необхідні для реалізації наших кампаній та проектів кошти.

Утім, ми залишаємо відкритими наші банківські реквізити для тих, хто вважатиме за можливе і далі демонструвати довіру нашій команді своїми пожертвами.

 1. Онлайн-переказ через систему LiqPay (ПриватБанку)

  Зазначати ім’я та е-пошту не обов’язково, проте ми просимо Вас вказувати принаймні свою адресу електронної пошти, щоб ми могли зв’язатися з Вами за потреби.

 2. Безготівковий переказ через будь-який банк

  Одержувач платежу: ГО “Центр Протидії Корупції”
  Код ЄДРПОУ: 38238280
  Рахунок № 26009052715264 в ПАТ “Приватбанк”
  МФО: 300711
  Призначення платежу: “Благодійна пожертва”

Караємо зашкварених мажоритарників

Притягаємо до відповідальності за розпил тендерів.

Допомагаємо банкам дізнатися правду про клієнтів-чиновників.

Foreign partners condition Ukraine to fight corruption. We are monitoring how Ukraine implements these obligations.

Вивчаємо корупцію та вчимо з нею боротися.

Допомагаємо повернути украдені корупціонерами гроші назад в Україну.

Розслідування схем банкрутства банків – не пріоритет для влади

За даними Національного Банку України протягом 2014‑2016 років з українського банківського сектору було виведено 82 банки, іще 78 з них сьогодні перебувають у стані ліквідації, а 4 – належать до категорії неплатоспроможних.

На початок 2014 року по кількості активів неплатоспроможні банки займали третину банківського ринку України. Виплати вкладникам цих банків Фондом гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) уже перевищили 80 млрд грн, а від погашення кредитів та реалізації активів цих банків було отримано лише 16 млрд грн.

Загальна сума збитків від банкрутства цих банків оцінюється в 179,91 млрд грн. 

ФГВФО подав до правоохоронних органів 3,214 заяв про вчинення злочину на загальну суму 256 млрд грн, з яких 376 стосувалися власників та топ‑менеджерів неплатоспроможних банків на загальну суму 187 млрд грн.

У результаті було винесено лише 2 обвинувальних вироки проти топ‑ менеджерів та власників банків.

Попри значні втрати, розслідування банкрутства банків та повернення грошей ошуканим вкладникам – не стали пріоритетом для влади та правоохоронних органів України.  

Третина банків в Україні протягом років використовувалися їхніми власниками та бенефіціарами, а також пов’язаними бізнес-партнерами, переважно для кредитування власних бізнес-структур, часто – з ознаками фіктивності. На такі банки покладалася функція акумулювання та легалізації капіталів, здобутих cумнівним шляхом, а також залучення вкладів від населення за низькими відсотковими ставками для фінансування ризикових та непрозорих бізнес-проектів.

На основі доступної у публічних джерелах інформації Центр протидії корупції виділив та описав кілька схем, що найчастіше використовувалися для виведення коштів з українських банків. Ці схеми стали токсичними не тільки для самих банків, але і для всієї економіки країни, спотворили роль банків як фінансових інституцій та призвели до їх банкрутства.

Наразі сума збитків сягає 179 мільярдів гривень, з яких 80 мільярдів гривень вже виплачені Фондом гарантування вкладів постраждалим вкладникам, кожен з яких має право на повернення до 200 000 гривень.

Фонд гарантування позичає гроші на ці виплати у Міністерства фінансів України, яке, у свою чергу, бере кредити у Міжнародного валютного фонду та інших міжнародних кредиторів, тягар виплат яких лягає на плечі кожного платника податків України.

Таким чином Україна грабується власниками збанкрутілих банків двічі – через виведення грошей, отриманих на рефінансування цих банків із державного бюджету, та через постійні позики Фонду гарантування вкладів – теж із бюджету держави.

Завантажити повну версію звіту у форматі .pdf