Повернення активів: чого бракує в Україні?

Повернення у власність держави корупційних активів і їх подальше прозоре й ефективне використання для соціальних цілей є потужним превентивним механізмом проти великої політичної корупції.

Цей механізм здатний подолати безкарність високопосадовців при владі та втілити у життя принцип невідворотності покарання за корупційні злочини.

Окрім позбавлення волі чиновника-корупціонера, обов’язковим покаранням має стати і конфіскація статків, здобутих ним злочинним шляхом.

Мета аналізу – виявити ключові проблеми та описати виклики, що виникають в процесі запровадження ефективної правової моделі пошуку, конфіскації та повернення корупційних активів як всередині держави, так і з-за кордону.

Стадії повернення активів

Перелік державних установ, що здійснюють пошук, арешт, конфіскацію та управління корупційними активами в Україні

Опис активу “Межигір’я”

Жодну частину аналітичної записки не можна відтворювати, використовувати в будь-якому форматі, включаючи графічний, електронний, ксерокопіювальний чи будь-який інший спосіб, без відповідного посилання на оригінальне джерело.

Публікація випускається українською та англійською мовами в друкованому й електронному варіантах. Електронну версію представлено на сайті Центру протидії корупції за адресою www.antac.org.ua.

У друкованому вигляді публікація розповсюджується безкоштовно. Центр протидії корупції дозволяє поширювати тексти з посиланням на джерело.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Шабунін: «Татарівська суддя відмазала іншого заступника Єрмака – Ростислава Шурму»
Невідомі запустили брудну кампанію з дискредитації конкурсу на голову НАЗК. Щоб спростувати чутки, комісія має провести обговорення кандидатів публічно та опублікувати оцінки за есе
Рада ухвалює законопроєкт про лобізм в цілому. Він не вирішує проблему тіньового лобізму, бо декларування радників Єрмака та відкрита робота комітетів там не передбачені

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності